X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Łatwiej o kredyt dla mikroprzedsiębiorców. Bank Pekao zwiększa ofertę

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 13:09
Bank Pekao modyfikuje ofertę kredytową skierowana do mikroprzedsiębiorców - o kredyt obrotowy lub pożyczkę mogą się ubiegać firmy z krótszą historią działalności, rośnie wielkość oferowanego kredytu. Pożyczki objęte są gwarancjami unijnymi.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Robson90

Jak podał bank Pekao, w odpowiedzi na potrzeby mikroprzedsiębiorstw, które stanowią ponad 95 proc. firm w Polsce, mikroprzedsiębiorcy mogą ubiegać się o kredyt obrotowy lub pożyczkę do 105 tys. zł z gwarancją w wys. 80 proc. kwoty kapitału i odsetek kredytowych w ramach programu UE na Rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych ("EaSI").

Morawiecki Duda free 1200.jpg
Wsparcie dla biznesu w trudnych czasach. Nie jedna, ale kilka tarcz ochroni firmy przed kryzysem

Nowa oferta banku rozszerza możliwości kredytowe dla mikroprzedsiębiorców działających dłużej niż 3 lata

Jak wynika z komunikatu, kredyty dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą objętych gwarancją EFI EaSI są udzielane przez Pekao od kilku lat, jednak wcześniej oferta była skierowana do startupów działających na rynku nie dłużej niż 3 lata.

shutterstock firma biznes 1200.jpg
Wsparcie mikrofirm w ramach tarczy antykryzysowej. Warszawa najwolniej rozpatruje wnioski

Wskutek wprowadzonych zmian, grono odbiorców oferty zostało rozszerzone na wszystkich mikroprzedsiębiorców bez względu na czas prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Ma to na celu ułatwienie dostępu do zewnętrznego finansowania najmniejszym firmom, często nieposiadającym długiej historii działalności.

Bank zwiększa też kwotę oferowanego kredytu – z 20 do 105 tys. zł

W ramach wprowadzonych modyfikacji, zwiększyła się również kwota oferowanych kredytów. Udzielane dotychczas finansowanie w postaci kredytu obrotowego wynosiło maksymalnie 20 tys. zł.

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudniające do 9 osób, którego roczne obroty lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 mln euro, może uzyskać w Banku Pekao kredyt obrotowy lub pożyczkę do kwoty 105 tys. złotych z zabezpieczeniem gwarancją EaSI w wysokości 80 proc. kwoty kapitału i odsetek kredytowych.

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) wchodzi w skład Grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Jego głównym zadaniem jest wspieranie europejskich mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) poprzez ułatwienie im dostępu do finansowania.

EFI tworzy i realizuje projekty w zakresie kapitału wysokiego ryzyka i kapitału wzrostu, gwarancji oraz instrumentów mikrofinansowych, które są przeznaczone dla tego segmentu rynku. W tej roli EFI wspomaga realizację celów UE w zakresie wspierania innowacji, badań i rozwoju, przedsiębiorczości, wzrostu gospodarczego oraz zatrudnienia.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Do przedsiębiorców trafiło ponad 6 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 10:54
W ramach instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców trafiło w sumie ponad 6,24 mld zł - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co po koronawirusie? Ekonomistka: powstanie wiele nowych firm

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 14:22
- Wychodzenie z recesji po pandemii będzie sprzyjało powstawaniu nowych poddostawców i usługodawców - wskazała Sonia Buchholtz ekonomistka Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PFR: jeśli otrzymamy zgodę KE na pomoc dla dużych firm, subwencje będą wypłacane w końcu maja

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 20:00
- Wydaje się, że polskie firmy najtrudniejszy okres mają za sobą, największy "dołek" gospodarczy był w drugiej połowie kwietnia. A małe, mikro i średnie przedsiębiorstwa już mogą liczyć na subwencje od państwa, w ramach rządowego programu tarczy finansowej z PFR - powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju w audycji Programu 1 Polskiego Radia "Express Gospodarczy".   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie mikrofirm w ramach tarczy antykryzysowej. Warszawa najwolniej rozpatruje wnioski

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 11:45
Urzędy pracy rozpatrują coraz więcej wniosków od samozatrudnionych i jednoosobowych firm o przyznanie mikropożyczki w ramach tarczy antykryzysowej. Przyznano ich ponad 670 tysięcy, najszybciej wnioski o ich przyznanie rozpatrywane są w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim, najwolniej - w Warszawie.
rozwiń zwiń