X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pakiet "Przyjazne prawo" czeka na podpis Andrzeja Dudy. Nowe ułatwienia dla firm

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 17:41
Już niebawem w życie wejdzie ponad 60 zmian dla biznesu. Chodzi o pakiet "Przyjazne prawo", który czeka już tylko na podpis prezydenta.
Audio
  • Z Grzegorzem Płatkiem rozmawiał Błażej Prośniewski (Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Pakiet "Przyjazne prawo" to trzeci, po Konstytucji dla Biznesu i stu zmianach dla firm, zbiorczy pakiet regulacji, który ma ułatwiać prowadzenie biznesu w Polsce.

Prawo do pomyłki

Grzegorz Płatek, dyrektor doskonalenia regulacji gospodarczych w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii mówił w radiowej Jedynce, że "Przyjazne prawo" jest odpowiedzią na zmiany w gospodarce, które zaszły w ostatnich latach. Wprowadza m.in. tak zwane prawo do błędu, czyli (pod pewnymi warunkami - np. w pierwszym roku działalności firmy) możliwość uniknięcia kary dla firm, które naruszyły prawo, ale się w tym zorientowały i usunęły skutki tego naruszenia. 

Przedsiębiorca-konsument

Inna zmiana - wyjaśniał gość radiowej Jedynki - dotyczy tego, że teraz jednoosobowy przedsiębiorca będzie mógł być traktowany przez inne podmioty nie jako przedsiębiorca, ale jako konsument. Dzięki temu będzie mógł skorzystać np. z prawa do reklamacji przy kupowaniu sprzętu dla firmy.

Udogodnienia dla rzemieślników

Grzegorz Płatek dodał, że na mocy nowych przepisów rzemieślnicy uzyskają prawo do zakładania spółek - a dotychczas takiego prawa nie mieli.

- Widzimy, że powraca moda na przedmioty wytworzone przez rzemieślników. My musimy zapewnić im wszelkie dogodne formy prawne, żeby ich działalność przetrwała i dostosowała się do zmieniającego się świata - zaznaczył.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz więcej na temat: firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dłuższy termin na rozliczenie VAT-u, prawo do błędu. W Senacie bez poprawek do Pakietu Przyjazne Prawo

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 16:50
Senat nie zgłosił poprawek do noweli ograniczającej obciążenia regulacyjne, tzw. Pakiet Przyjazne Prawo. Zawiera on około 50 zmian w ponad 60 ustawach mających ułatwić prowadzenie biznesu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakiet Przyjazne Prawo: zobacz co zmienia i ułatwia

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 12:04
Wydłużenie terminu rozliczania VAT w imporcie, wzmacniające konkurencyjność polskich portów, zwiększenie ochrony konsumenckiej, nowe ułatwienia dla rzemiosła – to tylko niektóre przepisy Pakietu Przyjazne Prawo, który, po przyjęciu przez Senat, czeka już tylko na podpis prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prosta Spółka Akcyjna, czyli nowe otwarcie dla start-upów

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 11:40
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu spółek handlowych przewidują wprowadzenie prostej spółki akcyjnej – nowoczesnej i elastycznej formy prowadzenia działalności, mającej na celu wzmocnienie rozwoju start-upów i zwiększenie ich konkurencyjności.
rozwiń zwiń