X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

KNF wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku. Podejrzenie naruszenia Prawa bankowego

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 20:08
Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne w związku z podejrzeniem naruszenia przez Idea Bank m.in. ustawy "Prawo bankowe" oraz rozporządzeń ministra finansów - podał bank w komunikacie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Joyseulay

Postępowanie ma skutkować nałożeniem na bank kary finansowej.

Jest podejrzenie naruszenia przepisów Prawa bankowego i przepisów ministra finansów

We wtorek zarząd banku otrzymał od KNF zawiadomienie o wszczęciu postępowania, w związku z podejrzeniem naruszenia przez Idea Bank własnego statutu oraz przepisów Prawa bankowego i trzech rozporządzeń ministra finansów.

Rozporządzenia te dotyczą systemu zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej oraz sposobu postępowania w związku z obrotem instrumentami finansowymi.

Postępowanie dotyczy również podejrzenia stworzenia przez bank "zagrożenia dla interesów uczestników obrotu instrumentami finansowymi".

Idea Bank Spółka Akcyjna (dawniej GMAC Bank Polska SA) –działa od 1991 r. Domeną banku jest obsługa finansowa małych podmiotów gospodarczych – mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. W 2019 r. pełniącym obowiązki prezesa banku jest jego wiceprezes, Jerzy Pruski.

 Idea Bank - jeden z okrętów Leszka Czarneckiego ze stratą 1,9 mld zł w 2018 r.

Idea Bank i jego marka Lion's Bank należą pośrednio i bezpośrednio do Leszka Czarneckiego – podobnie jak Getin Bank i Getin Noble Bank. Większościowym udziałowcem Idea Banku jest Getin Holding SA, a po niecałe 10 proc. akcji należy do Getin Noble Bank i Leszek Czarnecki.

W raporcie finansowym za 2018 rok Idea Bank poinformował, że zanotował skonsolidowaną stratę netto w wysokości 1,9 mld zł.

Przypomnijmy, Geting Noble Bank był jednym z banków udzielających najwięcej kredytów we frankach szwajcarskich.

Idea Bank przechodzi obecnie restrukturyzację i rozpoczął zwolnienia grupowe które do końca roku mają objąć do 750 pracowników.

Jak czytamy w komunikacie banku, zwolnienia grupowe są ważnym elementem realizowanego programu restrukturyzacji Idea Bank, który ma na celu znaczącą poprawę wskaźników kapitałowych oraz szybką odbudowę rentowności banku.

Roczne oszczędności wynikające z ograniczenia liczby pracowników szacuje się na około 50 mln zł. Bank szacuje wysokość kosztów redukcji zatrudnienia na ok. 9,2 mln zł i z tego tytułu zostanie utworzona stosowna rezerwa w księgach rachunkowych Banku.

NRG, PAP, jk

Zobacz więcej na temat: banki komisja nadzoru finansowego
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak