X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zatory płatnicze pod lupą rządu. Dziś dyskusja nad projektem ustawy

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 08:27
Rząd ma się dziś zająć ustawą o ograniczeniu zatorów płatniczych. To jedna z największych uciążliwości, na którą skarżą się polscy przedsiębiorcy. Zetknęła się z nimi większość z nich. Pojawiają się, kiedy odbiorcy usług, czy towarów nie płacą na czas za wystawione faktury.
Audio
  • Rząd ma się dziś zająć ustawą o zatorach płatniczych - relacja Krystyny Prostak (IAR)
Korzystanie z platformy elektronicznego fakturowania ma ułatwić przedsiębiorcom kontakt z instytucjami sektora publicznego.
Korzystanie z platformy elektronicznego fakturowania ma ułatwić przedsiębiorcom kontakt z instytucjami sektora publicznego. Foto: pixabay

Nowe przepisy zakładają między innymi skrócenie okresu na zapłacenie faktury. Nowe prawo ma narzucić dużym firmom limit 60 dni na spłatę faktury, administracja będzie na to miała 30 dni. Za opóźnienia mogą być nałożone kary.

Problem nie tylko polski

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak powiedział, że problem zatorów płatniczych nie jest lokalny i nie jest ograniczony tylko do naszego kraju. Zatory płatnicze dają się we znaki przede wszystkim małym i średnim firmom. Utrudniają działalność inwestycyjną, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do upadłości.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: zatory płatnicze firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do jesieni kolejne rozwiązania dla małych i średnich firm. Będą dotyczyć zatorów płatniczych i zamówień publicznych

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 17:03
Przed jesienią powinny zostać wprowadzone w życie kolejne przepisy ułatwiające funkcjonowanie małych i średnich firm - zapowiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Chodzi m.in. o ustawę o zatorach płatniczych i nowe prawo zamówień publicznych.
rozwiń zwiń