X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Walka z karuzelami vatowskimi: będzie jedna baza podatników VAT

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 20:42
Sejm skierował do dalszych prac w komisji finansów publicznych rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Zakłada on utworzenie jednej bazy podatników VAT, która zostanie udostępniona na stronie internetowej ministerstwa finansów.
Audio
  • Sejm skierował do dalszych prac w komisji finansów publicznych rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Zakłada on utworzenie jednej bazy podatników VAT, która zostanie udostępniona na stronie internetowej ministerstwa finansów. Zdaniem wiceministra finansów Filipa Świtały proponowane rozwiązanie pozytywnie wpłynie na prowad
  • Poparcie dla projektu zadeklarował podczas pierwszego czytania w Sejmie klub Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem posła PiS Janusza Szewczaka proponowane rozwiązanie będzie chronić małych i średnich przedsiębiorców./IAR/.
  • Zdaniem Pawła Grabowskiego z Kukiz'15 utworzenie rejestru jest przyznaniem się do klęski sprawnego aparatu państwowa. Poza tym Grabowski zaapelował do rządu o zajęcie się długimi terminami płatności dla przedsiębiorców. /IAR/.
Baza ma umożliwić weryfikacje kontrahentów, uchroni przed karuzelą vatowską
Baza ma umożliwić weryfikacje kontrahentów, uchroni przed karuzelą vatowskąFoto: Billion Photos/Shutterstock.com

Zdaniem wiceministra finansów Filipa Świtały proponowane rozwiązanie pozytywnie wpłynie na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

Baza ma umożliwić weryfikacje kontrahentów, uchroni przed karuzelą vatowską

W jego ocenie możliwość weryfikacji danych kontrahenta to narzędzie, które ochroni przedsiębiorców przed wplątaniem w karuzelę vatowską oraz przyczyni się do uszczelnienia całego systemu podatkowego.

Poparcie dla projektu zadeklarował podczas pierwszego czytania w Sejmie klub Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem posła PiS Janusza Szewczaka proponowane rozwiązanie będzie chronić małych i średnich przedsiębiorców przed wciąganiem w "zabójcze karuzele vatowskie".


Zdaniem Pawła Grabowskiego z Kukiz'15 utworzenie rejestru jest przyznaniem się do klęski sprawnego aparatu państwa. Poza tym Grabowski zaapelował do rządu o zajęcie się długimi terminami płatności dla przedsiębiorców.

Poseł Kukiz'15 tłumaczył, że obecnie przedsiębiorcy często świadczą usługę z terminem płatności 90 dni.

Grabowski zauważa, że jest to niekorzystne rozwiązanie, ponieważ przedsiębiorcy mają w tym czasie do uregulowania szereg zobowiązań, np. pensje pracowników czy podatki. Dlatego poseł ruchu zaapelował do rządu o skrócenie terminów płatności.

Rząd chce, aby przedłożony projekt wszedł w życie 1 września tego roku, z wyjątkiem przepisów sankcyjnych, które mają obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

IAR, jk

Zobacz więcej na temat: podatki vat oszustwa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak