X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ograniczenie handlu w niedziele: rząd przedstawi raport na temat skutków ograniczenia dla branży i gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 08:38
Ministrowie na dzisiejszym posiedzeniu rządu wysłuchają informacji na temat wpływu zakazu handlu w niedzielę na gospodarkę. Raport w tej sprawie przedstawi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
Audio
  • Jakie skutki w gospodarce i na rynku pracy przyniósł zakaz handlu w niedziele - między innymi o tym dziś będzie rozmawiać rząd. Na dzisiejszym posiedzeniu rządu minister przedsiębiorczości i technologii zaprezentuje raport o handlu w niedziele. /IAR/.
Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie ponad rok temu.
Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie ponad rok temu. Foto: pixabay

Minister przedsiębiorczości powiedziała, że prezentowane w ostatnich miesiącach raporty w sprawie zakazu handlu w niedzielę są mało wiarygodne bądź bazują na niewielkiej liczbie danych.

Na Radzie Ministrów zostanie przedstawiony wstępny raport na temat trendów w handlu od 2014 r.

Informacja, którą Jadwiga Emilewicz dziś przedstawi nie jest jeszcze kompletna. Zawiera jednak trendy w handlu detalicznym od 2014 roku, czyli jeszcze przed wprowadzeniem zakazu. Uwzględnia między innymi dane dotyczące liczby podmiotów prowadzących handel detaliczny i zachowań konsumentów.

Minister zapowiada, że w najbliższych miesiącach nie będzie zmian

Minister powiedziała, że jednym z podstawowych wniosków raportu jest to, że należy do jesieni badać zachowania konsumenckie. Podkreśliła jednak, że w najbliższych miesiącach nie będzie zmian w przepisach o handlu.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele obowiązuje od roku

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie ponad rok temu. Handel jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ograniczenie niedzielnego handlu do przeglądu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 18:18
Rząd dokonuje przeglądu działania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Premier Mateusz Morawiecki, pytany o tę sprawe przez dziennikarzy, zaznaczył, że decyzje zapadną w najbliższym czasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Zagórski: zakaz handlu w niedziele nie uderza w małe sklepy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 14:27
- Walczymy też o rozwój małego handlu. Targowiska cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie w niedziele - zauważył w PR24 Tadeusz Zagórski, prezes Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZPP o zakazie handlu: nasze przepisy wyjątkowo restrykcyjne

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 15:02
Większość państw Unii Europejskiej w żaden sposób nie ogranicza handlu w niedziele - wynika z raportu przygotowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz handlu. Więcej pieniędzy w portfelach, zyskuje e-handel

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 08:50
Wpływ zakazu handlu na zawartość portfela dostrzega co szósty Polak - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Wizytę w sklepach Polacy coraz częściej zastępują zakupami przez internet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Handel w niedziele. Małe sklepy straciły, czy nie? Rozbieżne opinie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 12:03
Mija właśnie rok od wejścia w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wynika, że 42 procent Polaków deklaruje, iż zamknięcie sklepów w niedziele im przeszkadza. Solidarność uważa, że ograniczenie jest potrzebne.
rozwiń zwiń