X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jerzy Kwieciński: Innowacyjność jest najważniejszym wyzwaniem dla polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 15:17
Innowacyjność jest dla nas obecnie najważniejszym wyzwaniem - powiedział w sobotę w Toruniu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W jego ocenie państwo ma stwarzać zachęty dla firm, aby więcej środków przeznaczały na badania i rozwój.
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas sympozjum naukowego Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość, zorganizowanego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas sympozjum naukowego "Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość", zorganizowanego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Kwieciński uczestniczy w sympozjum naukowym "Przedsiębiorczość w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość. Tradycja i start-upy", które odbywa się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Energia geotermalna innowacyjnym rozwiązaniem

− Innowacyjność jest dla nas obecnie najważniejszym wyzwaniem. To nowy wymiar przedsiębiorczości. Próby pozyskania energii geotermalnej przez o. Tadeusza Rydzyka na rzecz ogrzewania zarówno budynków uczelni, ale i miasta - to właśnie innowacyjność - wskazał Kwieciński.

Polska nadal goni najbardziej innowacyjne państwa

Podkreślił, że Polska nadal nie może być postrzegana, jako kraj innowacyjny.

− W rankingach europejskich jesteśmy w grupie umiarkowanych innowatorów, najczęściej plasujemy się na miejscu 25. wśród 28 państw UE, więc przed nami bardzo wiele pracy w tym zakresie. W skali naszego kraju wydatki na badania i rozwój niestety nie są duże - mówił Kwieciński.

Coraz większe wsparcie państwa dla innowacyjnych firm i na badania i rozwój

Szef resortu inwestycji i rozwoju podkreślił, że państwo musi stosować takie zachęty dla przedsiębiorców, aby więcej środków przeznaczali oni na badania i rozwój. Poinformował, że dzieje się to w ostatnich trzech latach i widać pierwsze efekty takiego wsparcia państwa.

Jak zatrzymać w kraju start-upy?

− Robimy wszystko, żeby Polska była najsilniejszym graczem w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie start-upów. UE wydaje bardzo dużo na badania i rozwój. Problem jest jednak taki, że te innowacje potem od nas uciekają - poza kontynent. Połowa do USA, ale kilkanaście procent także do małego kraju - Izraela. Dla nas bardzo ważne jest zatrzymanie start-upów u nas, więc trzeba im stworzyć warunki rozwoju, wzrostu - mówił Kwieciński.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: innowacyjność start-up firmy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska start-upowym zagłębiem? Na razie możemy się uczyć od Izraela

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 17:15
Podczas swojego expose premier Mateusz Morawiecki jako jeden ze wzorów dla polskiej gospodarki stawiał izraelską innowacyjność. Ten 8,5-milionowy kraj w przeliczeniu per capita ma największą na świecie wartość inwestycji technologicznych, największa liczbą  naukowców, specjalistów i patentów. Sektor technologiczny tworzy aż 18 proc. rocznego dochodu narodowego i 30 proc. wartości eksportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie wynalazki mają pozostać w Polsce. Dzięki Prostej Spółce Akcyjnej

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 15:06
Rząd stawia na polskie start-upy. Rząd chce, aby proponowane przez nie innowacyjne rozwiązania czy produkty pozostawały w Polsce. Służyć temu ma prawo o Prostej Spółce Akcyjnej – pozwalające na pozyskanie kapitału i szybkie założenie innowacyjnego start-upu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wektory 2018: laureaci docenieni przede wszystkim za innowacje

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:45
Wśród laureatów Wektorów 2018, nagród przyznawanych przez Pracodawców RP, znalazł się między innymi: prezes PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Wanda Buk czy prezes podolsztyńskiej spółki Alnea, Krzysztof Kamiński.
rozwiń zwiń