X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Niskie stopy procentowe zachęcają firmy do inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 08:33
Dziś kończy się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, ale zapewne żadnych zmian nie będzie jeśli chodzi o wysokość stóp procentowych w Polsce. Obecnie ta podstawowa wynosi 1,5 proc. i właśnie środowisko niskich stóp może być jednym z czynników zachęcających polskie firmy do inwestycji.
Audio
  • O planach inwestycyjnych firm na ten rok mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Kowalczyk z Grant Thornton w rozmowie z Sylwią Zadrożną.
Pakiet Przyjazne Prawo ma być propozycją dla przedsiębiorców, po Konstytucji dla Biznesu i 100 zmian dla firm.
Pakiet Przyjazne Prawo ma być propozycją dla przedsiębiorców, po "Konstytucji dla Biznesu" i "100 zmian dla firm". Foto: shutterstock

Już w ubiegłym roku inwestycje odbiły i stały się wręcz motorem napędowym naszej gospodarki. O planach inwestycyjnych firm na ten rok mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Kowalczyk z Grant Thornton w rozmowie z Sylwią Zadrożną.

- Są duże powody do optymizmu. W ostatnich kilku latach było wahnięcie inwestycji. W 2016 roku był regres.  A w 2017 i 2018 roku inwestycje zaczęły wychodzić z dołka i nawet w ostatnich kwartałach zaczęły mocno przyspieszać. Wszystko wskazuje na to, że jeśli plany pracodawców na 2019 rok dotyczące inwestycji się sprawdzą będzie to naprawdę dobry rok - mówił ekspert. 

- Priorytetem inwestycyjnym firm są linie produkcyjne i maszyny. Przedsiębiorcy dobrnęli do momentu kiedy brakuje im mocy produkcyjnych - dodał. 

W linie produkcyjne i maszyny inwestować chce 58 procent firm, w wykwalifikowanych pracowników - 48 procent.

Nasze firmy deklarują też inwestycje w technologie IT, badania i rozwój oraz w nieruchomości. Jeśli chodzi o plany inwestycyjne wypadamy bardzo dobrze na tle innych krajów.

Badanie zostało przeprowadzone w 35 krajach świata,

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Sylwia Zadrożna, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego RPP nie zmienia stóp procentowych?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 10:20
Dlaczego stopy procentowe nie zostaną zmienione przez co najmniej najbliższy rok, mówili m.in. goście audycji „Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Członek RPP: w połowie roku niewykluczona podwyżka stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 12:53
Członek Rady Polityki Pienięznej Jerzy Osiatyński powiedział PAP, że nie jest wykluczone, ze podwyżka stóp procentowych będzie konieczna już w połowie tego roku. To zaskakująca informacja, zwłaszcza biorać pod uwagę "gołębią" retorykę Rady Polityki Pieniężnej w ostatnich latach.
rozwiń zwiń