more_horiz
Gospodarka

Portal dla przedsiębiorców coraz popularniejszy

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 15:00
Ponad 7 tysięcy użytkowników skorzystało w zeszłym roku z portalu biznes.gov.pl. Przedsiębiorca może zarejestrować firmę, dostać poradę oraz zaproponować zmiany w prawie. Łącznie za pośrednictwem portalu można załatwić ponad 300 spraw.
Audio
  • Wzrasta popularność portalu dla przedsiębiorców. Więcej na ten temat w radiowej Jedynce/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Za pośrednictwem strony bez wychodzenia z domu można wprowadzić firmę na zagraniczne rynku czy uzyskać koncesję na dany typ działalności. Przedsiębiorcy mają też do dyspozycji 200 poradników, 1000 opisów procedur i 500 artykułów o tym, jak prowadzić biznes - mówi Dominik Wójcicki z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

W zeszłym roku liczba odsłon portalu urosła o niemal 90 procent. Według badań Uniwersytetu Warszawskiego 90 procent polskich przedsiębiorstw przynajmniej raz skorzystało z e-administracji.

Jedną z najbardziej popularnych usług na portalu jest możliwość sprawdzenia historii pojazdu i liczby punktów karnych. Użytkownicy skorzystali z nich niemal 60 milionów razy. W planach są też na przykład konsultacje dotyczące e-doręczeń mówi Karol Okoński z Ministerstwa Cyfryzacji.

Swoją tożsamość na rządowych portalach można potwierdzić za pomocą Profilu Zaufanego. Według danych ministerstwa ma go już przeszło 2,5 miliona osób. To ponad osiem razy więcej, niż trzy lata temu.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Marcin Jagiełowicz, Tomasz Matusiak, kw 

Zobacz więcej na temat: firma administracja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak