X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Raport KRD. Firmy poligraficzne mają ponad 33 miliony złotych długu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 10:04
Zadłużenie firm poligraficznych działających w Polsce przekracza obecnie 33,4 mln zł i w ciągu ostatnich siedmiu lat wzrosło niemal czterokrotnie - wyliczył Krajowy Rejestr Długów BIG. Najwięcej pieniędzy, ponad 1 mln zł, ma do oddania przedsiębiorstwo z Dolnego Śląska.
Najbardziej zadłużeni są w Polsce mieszkańcy miast, którzy mają do oddania firmom pożyczkowym 1,2 mld zł.
Najbardziej zadłużeni są w Polsce mieszkańcy miast, którzy mają do oddania firmom pożyczkowym 1,2 mld zł.Foto: Yingzaa_ST/Shutterstock.com

Jak wskazał KRD, w grupie około 9 tys. przedsiębiorstw poligraficznych działających w Polsce co dziesiąte ma status dłużnika.

- Zdecydowanie w najtrudniejszej sytuacji są mikrofirmy, z uwagi na słabszą pozycję na rynku i mniejsze zyski, które nie pozwalają na inwestycje. Do tego dochodzą zatory finansowe spowodowane przez współpracę z nierzetelnymi kontrahentami i problemy ze spłatą własnych zobowiązań - powiedział prezes Krajowego Rejestru Długów BIG Adam Łącki.

Dodał, że w ciągu minionych 7 lat zadłużenie branży wzrosło o 24,4 mln zł i przekracza 33,4 mln zł.

Długi u windykatorów i banków

Z danych KRD wynika, że przeważającą część obecnego zadłużenia – 14 mln zł – przedsiębiorstwa poligraficzne są winne firmom windykacyjnym. Kolejne 8,8 mln zł to zaległości wobec firm z branży finansowej (banków, firm faktoringowych, leasingowych i ubezpieczeniowych). O zwrot swoich 3,5 mln zł ubiegają się też przedsiębiorstwa przemysłowe, a 2,4 mln zł stanowią zobowiązania branży poligraficznej względem handlu. Z blisko 6 mln zł, jakie drukarnie są winne producentom i handlowcom, nieco ponad 2,5 mln zł przypada na firmy produkujące oraz handlujące papierem i opakowaniami oraz innymi materiałami potrzebnymi do druku.

Najwięcej dłużników pochodzi z Mazowsza - łączny dług firm z tego regionu to ponad 8,2 mln zł. Następne miejsca zajmują woj. śląskie (ponad 4,1 mln zł) i małopolskie (ok. 4 mln zł).

Z kolei najbardziej zadłużona firma poligraficzna znajduje się na Dolnym Śląsku, a jej dług wynosi 1,04 mln zł.

Według ekspertów KRD "pokrzepiające" jest to, że w ciągu ostatnich siedmiu lat łączne zadłużenie innych firm wobec branży poligraficznej zmalało z 20,3 mln zł do 16,7 mln zł.

NRG, PAP, md

Zobacz więcej na temat: długi firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosną długi przewoźników. Dyrektywa o pracownikach delegowanych może jeszcze pogorszyć sytuację

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 09:25
Długi polskich przewoźników przekraczają już 925 mln zł - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów. Zadłużenie, wzrosło w ciągu roku o blisko 40 proc. Rekordzista - przedsiębiorca ze Śląska - ma do oddania 5,74 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosną długi branży e-commerce. Mimo to firmy mają się nieźle

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 14:46
Zaległości branży e-commerce na koniec czerwca 2018 roku wyniosły 126 mln zł i były o 19 proc. wyższe niż rok temu - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej i BIG InfoMonitora. Mimo to połowa sklepów internetowych jest w bardzo dobrej i dobrej kondycji finansowej - uważają eksperci z wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się bronić przed agresywnym windykatorem?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 10:22
Windykatorzy na granicy prawa stosują agresywne działania względem dłużników, by odzyskać należności. Ciągłe telefony, uporczywe sms-y, a nawet groźby są typowym działaniem bezwzględnych firm windykacyjnych, dla których liczy się tylko zysk.
rozwiń zwiń