X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zielone światło dla unijnego programu InvestEU

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 07:57
Parlament Europejski opowiedział się środę (16 stycznia br.) za ustanowieniem w przyszłym budżecie unijnym na lata 2021-2027 programu InvestEU, który ma wspomagać trudne do sfinansowania projekty.
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: pixabay.com

Europosłowie w przegłosowanym 517 głosami za, przy 90 przeciw i 25 wstrzymujących się stanowisku chcą podwyższenia gwarancji do 40,8 mld euro (wobec zakładanych przez KE 38 mld euro). Miałyby one pomóc wygenerować inwestycje o wartości 698 mld euro. Inicjatywa ma zastąpić Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych EFIS znany także jako plan Junckera.

Europosłowie wskazują też na nowe cele, takie jak zwiększenie stopy zatrudnienia w UE, osiągnięcie celów porozumienia paryskiego w sprawie klimatu lub spójności gospodarczej, terytorialnej i społecznej, jakie miałyby być realizowane przez InvestEU.

PE domaga się też corocznych sprawozdań nie tylko wobec eurodeputowanych, ale też przed Radą UE na temat postępów, wpływu i funkcjonowania programu.

Nowy program ma składać się z Funduszu InvestEU, Centrum Doradztwa InvestEU i portalu InvestEU. Komisja zaproponowała przeznaczenie na niego 15,2 mld euro. Miałoby to pozwolić na udzielenie gwarancji z budżetu UE w wysokości 38 mld euro, które zostaną przeznaczone na wsparcie strategicznych projektów w całej UE. Komisja oczekuje, że dzięki przyciągnięciu inwestycji prywatnych i publicznych w okresie 7 lat Fundusz InvestEU przyczyni się do powstania w całej UE dodatkowych inwestycji o wartości ponad 650 mld euro.

Dzięki przyjętemu stanowisku europosłowie są gotowi do rozpoczęcia negocjacji z przedstawicielami państw członkowskich zasiadających w Radzie UE. Wielkość programu będzie ustalona dopiero po porozumieniu krajów członkowskich w sprawie wieloletniego budżetu, a to planowane jest najwcześniej na drugą połowę roku.

PAP, kw  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak