X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polskie wynalazki mają pozostać w Polsce. Dzięki Prostej Spółce Akcyjnej

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 15:06
Rząd stawia na polskie start-upy. Rząd chce, aby proponowane przez nie innowacyjne rozwiązania czy produkty pozostawały w Polsce. Służyć temu ma prawo o Prostej Spółce Akcyjnej – pozwalające na pozyskanie kapitału i szybkie założenie innowacyjnego start-upu.
Audio
  • Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii chce, by w pierwszym kwartale przyszłego roku zaczęła obowiązywać ustawa o prostej spółce akcyjnej./IAR/.
  • Luiza Modzelewska z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii podkreśliła, że dwa główne założenia nowego rozwiązania przejawiają się już w nazwie spółki./IAR/.
Według propozycji rządu, w prostej spółce akcyjnej zostanie obniżona wysokość minimalnego kapitału zakładowego, pojawi się również możliwość elastycznego kształtowania struktury majątkowej spółki, i wniesienia know-how jako udziału do spółki.
Według propozycji rządu, w prostej spółce akcyjnej zostanie obniżona wysokość minimalnego kapitału zakładowego, pojawi się również możliwość elastycznego kształtowania struktury majątkowej spółki, i wniesienia know-how jako udziału do spółki. Foto: shutterstock,Robert Kneschke

Jak poinformowała szefowa MPiT Jadwigi Emilewicz, jej resort chce, by przepisy o prostej spółce akcyjnej (PSA) zaczęły obowiązywać w I kw. 2020 r.

Prosta Spółka Akcyjna ma pomóc założycielom start-upów w pozyskaniu kapitału zewnętrznego

− Prosta spółka akcyjna to nowoczesne narzędzie dla innowacyjnej gospodarki, jest rozwiązaniem zwłaszcza dla założycieli start-upów, którzy będą potrzebowali finansowania zewnętrznego – powiedziała minister Emilewicz.

Według resortu, dzięki rozwiązaniom przygotowanym przez MPiT wraz z zespołem ekspertów, polscy innowacyjni przedsiębiorcy będą mogli łatwiej niż obecnie założyć spółkę i pozyskać kapitał potrzebny do rozwoju swojej działalności.

"Ustawa ta jest ostatnim rozwiązaniem z pakietu 100 zmian dla firm. Chcemy, by zaczęła obowiązywać w pierwszym kwartale 2020 r." - informuje MPiT.

Rząd niebawem przedstawi nowelizacje Kodeksu spółek handlowych, wprowadzającą PSA

Jak poinformowano w poniedziałkowym komunikacie MPiT , "projektem noweli Kodeksu spółek handlowych, który zakłada nowy rodzaj spółki, niebawem powinien zająć się rząd.

Polski wynalazek pozostanie w Polsce

Celem ustawy wprowadzającej prostą spółkę akcyjną jest wzmocnienie rozwoju start-upów w Polsce, zwiększenie ich konkurencyjności oraz zahamowanie "eksportowania" polskich pomysłów za granicę.Prosta spółka akcyjna - czym jest i dlaczego startupy mogą już się cieszyć :-) Prosta spółka akcyjna - prezes Startup Poland wyjaśnia, czym jest https://t.co/fv88Ww1Hk3

Prosta Spółka Akcyjna: mniejszy wkład kapitałowy, udział w postaci know-how, rejestracja w 24 godziny droga elektroniczną

Według propozycji rządu, w prostej spółce akcyjnej zostanie obniżona wysokość minimalnego kapitału zakładowego, p Pojawi się również możliwość elastycznego kształtowania struktury majątkowej spółki (w tym emisji akcji bez wartości nominalnej).

Wprowadzone zostaną mechanizmy, dzięki którym możliwe będzie wniesienie do spółki know-how, pracy i usług bez skomplikowanych i kosztownych wycen na etapie rozpoczynania działalności.

Założyciele otrzymają też znaczną swobodę w odniesieniu do organów spółki.

 Rozwiązania mają zapewnić prostą rejestrację elektroniczną w 24 godziny za pomocą formularza oraz wykorzystywanie środków elektronicznych w funkcjonowaniu spółki.

 Likwidacja w razie niepowodzenia lub przekształcenie w inną spółkę kapitałową ma być z kolei możliwie szybka i bezproblemowa.

NRG, PAP, IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oferta dla start-upów - Prosta Spółka Akcyjna

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 21:04
Prosta Spółka Akcyjna - to kolejne rozwiązanie z pakietu ułatwień dla przedsiębiorców w ramach 100 zmian dla firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w czołówce najlepszych krajów do inwestowania i przyjaznych start-upom

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 17:41
Polska zajęła drugie miejsce w najnowszym rankingu "CEOWORLD Magazine", prezentującym 50 krajów najlepszych do inwestowania i prowadzenia biznesu. Jest także siódma wśród krajów najbardziej przyjaznym start-upom.
rozwiń zwiń