more_horiz
Gospodarka

Firmy rodzinne: nowe wyzwanie dla młodego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 20:17
Z czym muszą się mierzyć rodzinne biznesy w XXI wieku? Przede wszystkim z tym, jak zachować swoje tradycje i własną tożsamość, ale jednocześnie jak iść z duchem czasu. To jest największe wyzwanie, które stoi przed firmami rodzinnymi. Tak przynajmniej wynika z raportu Deloitte dotyczącego nowego pokolenia firm rodzinnych. O szczegółach Aleksandra Tycner w radiowej Jedynce.  
Audio
  • Jakie wyzwania niesie za sobą XXI wiek dla firm rodzinnych - o szczegółach w radiowej Jedynce Aleksandra Tycner/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Badania przeprowadzono wśród 575 firm rodzinnych w 52 krajach w tym także w Polsce. Ankietowani byli liderzy nowego pokolenia, czyli osoby, które kierują firma maksymalnie od 3 lat lub w ciągu najbliższych 3 lat obejmą kierownicze stanowisko.

- Z naszego raportu wynika, że przede wszystkim młode pokolenie jest świadome dynamiki zmian natomiast ma bardzo duże zadanie przed sobą czyli przekonanie starszego pokolenia czyli właścicieli firm i oni już takiej świadomości idących zmian, cyfryzacji biznesu nie mają - Adam Chróścielewski, partner w firmie Deloitte.

To kwestia pewnej bezwładności struktur firm rodzinnych - uważa Tomasz Budziak wiceprezes stowarzyszenia inicjatywa Firm Rodzinnych. 

Innym problemem jest brak sukcesorów, którym można przekazać firmy rodzinne. Problem sukcesji jest powszechny i tak na prawdę nie wiemy jaką będzie miał skalę. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Aleksandra Tycner, kw 


Zobacz więcej na temat: firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie firmy idą w świat. Potrzebują wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 11:40
Ponad cztery tysiące polskich firm weźmie udział w PAIH EXPO - Pierwszym Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą. Wydarzenie na PGE Narodowym zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
rozwiń zwiń