X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

E-faktury to mniej zatorów, fałszerstw i błędów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 15:42
Sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju opowiedziała się za projektem ustawy o elektronicznym fakturowaniu. Projekt został skierowany do drugiego czytania.
E-faktury mają wyeliminować dokumenty papierowe i przyspieszyć cyfryzację obrotu gospodarczego.
E-faktury mają wyeliminować dokumenty papierowe i przyspieszyć cyfryzację obrotu gospodarczego.Foto: Pixabay

Podczas obrad komisji naniesiono poprawki o charakterze legislacyjnym.

W stronę gospodarki cyfrowej

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński przedstawiając projekt powiedział, że celem zmian jest dalsze rozwijanie gospodarki cyfrowej, ograniczenie używania papieru, a także oszczędności czasu i pieniędzy dla przedsiębiorców, instytucji publicznych.

Dodał, że od 18 kwietnia 2019 r. zamawiający muszą być przygotowani na odbiór faktury w postaci dokumentu elektronicznego o określonej przepisami w strukturze.

"Faktury elektroniczne dla zamówień publicznych będą miały odpowiednich format, co daje możliwość automatycznego ich przetwarzania i przesyłania przez systemy informatyczne, w przeciwieństwie do faktur w formacie PDF czy papierowych, które wymagają ręcznego wprowadzania danych do systemów księgowych" - powiedział Kościński.

Mniej błędów, mniej fałszerstw

Zdaniem wiceministra korzyści z e-fakturowania to zmniejszenie liczby: zatorów płatniczych oraz błędnych i fałszywych faktur w obiegu.

"Dzięki ujednoliceniu norm, stworzeniu standardu możliwe będzie zminimalizowanie przeszkód w handlu i zmniejszenie kosztów obsługi zamówień publicznych. Redukcja kosztów fakturowania i przetwarzania danych oraz zwiększenia szans udziału polskich firm w transgenicznym rynku zamówień publicznych i obrocie gospodarczym w Unii Europejskiej" - stwierdził wiceminister.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak