X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezydent powołał kapitułę Nagrody Gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 16:58
Andrzej Duda powołał kapitułę Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Zostanie ona przyznana po raz szesnasty.
Audio
  • Andrzej Duda powołał kapitułę Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Zostanie ona przyznana po raz szesnasty./IAR/.
Prezydent Andrzej Duda (3L) podczas uroczystości powołania Kapituły XVI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, 19 bm. w Pałacu Prezydenckim.
Prezydent Andrzej Duda (3L) podczas uroczystości powołania Kapituły XVI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, 19 bm. w Pałacu Prezydenckim. Foto: PAP/Paweł Supernak

W czasie uroczystości w Pałacu Prezydenckim mówił, że mamy ambicję budowania rozwijającej się, dynamicznie pokonującej wszystkie trudności Polski.

Prezydent podkreślał, że jego ambicją jest to, by Polska stała się jednym z najpoważniejszych graczy europejskich także pod względem gospodarczym.

− Stąd tak bardzo się cieszę, że wśród kategorii jest z jednej strony ODPOWIEDZIALNY BIZNES, czyli biznes, który patrzy na drugiego człowieka, który prowadzi działalność charytatywną (...), ale to także LIDER EKSPANSJI MIĘDZYNARODOWEJ, to jest to na co dziś tak mocno kładziemy nacisk, kto w Polsce czuje się już na siłach, że uważa, że jest w stanie pchnąć swoją markę i swoje przedsięwzięcie gospodarcze, żeby rozwinąć je poza granicami kraju - niech to czyni, niech to czyni przy wsparciu polskich władz, mówił Andrzej Duda.

Nagroda prezydenta na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Prezydent wyraził nadzieję, że nagroda to jedno z ważniejszych wydarzeń gospodarczych w skali każdego roku. Podkreślił, że tegoroczna edycja ma charakter wyjątkowy, odbywa się bowiem w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i w stulecie początku tego wielkiego procesu, jakim była odbudowa Polski, II Rzeczypospolitej.

− II Rzeczypospolitej, która wprawdzie trwała niestety krótko, ale pod względem gospodarczym są tam nazwiska i przedsięwzięcia, które na trwałe wpisały się w naszą historię. Minister Eugeniusz Kwiatkowski, minister Grabski, to jest fundament polskiej gospodarki II Rzeczypospolitej, Centralny Okręg Przemysłowy, wielkie dzieło, które było wtedy realizowane, a na które do dziś się powołujemy, mamy tę wielką tradycję, tradycję, do której w jakimś sensie Nagroda Gospodarcza chce nawiązywać, dodał prezydent.

Kto w kapitule

Przewodniczącym kapituły został po raz kolejny przewodniczący Krzysztof Opolski. W jej skład weszli między innymi prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka, Marek Dietl - prezes Giełdy papierów Wartościowych, Janusz Filipiak prezes firmy Comarch i prezes PAIH Tomasz Pisula.

IAR, jk

Zobacz więcej na temat: prezydent firma GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak