X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kazachstan: prywatyzacja na wielką skalę. Zaproszenie dla polskich firm

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 15:43
Kazachstan zachęca polskich przedsiębiorców do inwestowana w tym kraju. O jego atrakcyjności przekonywali w Warszawie ambasador Kazachstanu i przedstawiciele Izby Euroazjatyckiej Kazachstan-Europa-Polska.
Audio
  • Wiceprezes Izby Euroazjatyckiej Kazachstan-Europa-Polska Tomasz Makowski: Kazachstan otwiera się na międzynarodowy biznes i warto to wykorzystać (IAR)
  • Tomasz Makowski: przedsiębiorcy z Europy będą się otwierać na współpracę ze Wschodem (IAR)
Kazachstan uruchomił specjalny program inwestycyjny, który od 2015 roku jest dostępny dla inwestorów, także tych z Polski
Kazachstan uruchomił specjalny program inwestycyjny, który od 2015 roku jest dostępny dla inwestorów, także tych z PolskiFoto: Pixabay.com

Wiceprezes Izby Tomasz Makowski podkreśla, że Astana otwiera się na międzynarodowy biznes i warto to wykorzystać. Wyjaśnia, że Kazachstan zdecydował o prywatyzowaniu takich sektorów jak telekomunikacja, rolnictwo, czy przemysł. W jego opinii to sprawia, że ten kraj staje się atrakcyjnym miejscem do inwestowania na skalę światową. Tomasz Makowski dodaje, że przedsiębiorcy z Europy będą się otwierać na współpracę ze Wschodem. Dlatego warto wejść na kazachski rynek, zanim zrobią to inni.

Kazachstan znosi ograniczenia w prywatyzacji

Zapraszamy polskie firmy od uczestnictwa w prywatyzacji na dużą skalę w Kazachstanie. W kraju zostaną zniesione wszelkiego rodzaju ograniczenia w prywatyzacji liczącego 7 tys. firm sektora publicznego – mówi ambasador Kazachstanu w Polsce Erik Utembajew.

Jak przypomniał Utembajew, w niedawnym orędziu prezydent kraju Nursułtan Nazarbajew zapowiedział, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat Kazachstan chce osiągnąć coroczny wzrost gospodarki na poziomie 5 proc., co najmniej dwukrotnie zwiększyć eksport towarów przetworzonych w porównaniu z poziomem z 2015 r., utworzyć ponad 660 tysięcy nowych miejsc pracy oraz dwukrotnie zwiększyć wydajność pracy.

Kraj planuje też przeprowadzić prywatyzację na wielką skalę. Obecnie sektor publiczny w tym kraju składa się z ponad 7 tys. firm. Jak mówił ambasador, w kraju zostaną zniesione wszelkie ograniczenia w prywatyzacji sektora publicznego.

- Rząd opracuje nowy program prywatyzacji, włączając w to wszystkie organizacje będące własnością państwa. Prywatyzacja będzie prowadzona w sposób otwarty i konkurencyjny. Odbędą się przetargi publiczne. Zapraszamy przedstawicieli polskich środowisk biznesowych do udziału w prywatyzacji – zaznaczył.

Nowa polityka inwestycyjna

Kazachstan zapowiada również nową politykę inwestycyjną. Jeszcze w 2015 r. podjęto decyzję o utworzeniu międzynarodowego centrum finansowego "Astana". Ma stać się ośrodkiem regionalnym, jeśli chodzi o finansowanie inwestycji i private banking. - Międzynarodowa wystawa EXPO w 2017 r. będzie też dobrą okazją do współpracy w rozwijaniu nowej energetyki opartej o "zielone technologie". Zapraszamy wszystkich polskich partnerów do jej odwiedzenia – wskazał.

30 listopada 2015 r. Kazachstan został członkiem Światowej Organizacji Handlu. Według międzynarodowego rankingu "Doing Business 2015" kraj zajmuje 77. miejsce w świecie, jeśli chodzi o łatwość prowadzenia biznesu. Kazachstan ma ponad 10 tys. spółek z udziałem kapitału zagranicznego.

IAR/PAP, awi

Czytaj także

Kazachstan otwiera strefę ekonomiczną przy granicy z Chinami. Zaprasza polskie firmy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 15:31
W poniedziałek Kazachstan zainaugurował nową strefę ekonomiczną przy granicy z Chinami – Korgas. Ma być hubem handlowym dla Nowego Jedwabnego Szlaku. Dziś z Chin przez Kazachstan do Europy rocznie dociera ok. tysiąca pociągów towarowych, ale do 2020 r. ma ich być ponad 12 tys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazachstan czeka na polskie firmy i oferuje zwolnienia z podatków

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 10:58
Firmy, które zainwestują w Kazachstanie ponad 20 mln dolarów, mogą liczyć na zwrot do 30 proc. poniesionych kosztów. Przez 10 lat będą zwolnione z płacenia podatków. Zachęcamy polskie firmy, żeby korzystały z tych możliwości - mówi ambasador Kazachstanu w Polsce Jerik Utembajew.
rozwiń zwiń