X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Lato z Radiem 2019

Stalowa Wola

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 15:04
Stalowa Wola to malownicze, przedwojenne miasto położone w powiecie stalowowolskim w województwie podkarpackim, z tradycjami przemysłowymi i zakorzenionym stylem art déco. To jedno z najmłodszych miast w Polsce. To także jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarczo ośrodków na Podkarpaciu.
Stalowa Wola
Stalowa WolaFoto: Materiały Promocyjne

W dużej mierze o tempie rozwoju miasta decydują jego przemysłowe tradycje związane z utworzeniem przed 80 laty Centralnego Okręgu Przemysłowego, jednego z największych przedsięwzięć ekonomicznych II Rzeczypospolitej. Już przed wojną polscy inżynierowie wznieśli Zakłady Południowe, hutę, zakład zbrojeniowy, elektrownię.

Stalowa Wola rozwija się dynamicznie pod względem gospodarczym, kulturalnym, ale również rekreacyjno-wypoczynkowym. Władze Stalowej Woli tworzą dobry klimat między innymi dla rodzin z dziećmi. Od 2016 roku funkcjonuje w mieście tzw. luckowe, jest to jednorazowa pomoc finansowa w wysokości 1000 zł dla świeżo upieczonych rodziców. Priorytetem włodarza jest też wsparcie rodzin wielodzietnych, dlatego za darmo z komunikacji miejskiej mogą korzystać dzieci z rodzin wielodzietnych (minimum troje dzieci w rodzinie) posiadające kartę dużej rodziny oraz bilet wolnej jazdy, a także seniorzy. Na terenie miasta funkcjonuje sieć żłobków, przedszkoli i szkół, w najbliższym czasie rozszerzona zostanie ich oferta poprzez zwiększenie ilości miejsc w dwóch żłobkach. Wsparcie udzielane jest również osobom, które chcą wybudować dom jednorodzinny. Każdy kto zdecyduje się na taki krok ma możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości przez okres 10 lat. Zakończyła się także realizacja nowoczesnych budynków wielorodzinnych w ramach Stalowowolskiego Programu Mieszkaniowego „Z perspektywą w Stalowej Woli”. Program „Z Perspektywą w Stalowej Woli” to dla wielu długo wyczekiwana szansa na własny kąt, który jest ważnym dopełnieniem rodzinnego szczęścia i warunkiem niezbędnym dla poczucia stabilizacji. Jest to pierwszy w regionie program budowy komunalnych bloków czynszowych, których lokatorzy z czasem stają się właścicielami zajmowanych lokali. Planowana jest również budowa całego osiedla bloków czynszowych dla mieszkańców Stalowej Woli z tego samego programu.

Stalowa Wola jest również miastem atrakcyjnym dla uczniów, studentów. Miejscowe uczelnie wyższe: Politechnika Rzeszowska, Katolicki Uniwersytet Lubelski wraz z zapleczem akademickim oraz bardzo dobrze rozwinięta sieć szkół zawodowych zachęcają do uczenia się w Stalowej Woli. Dlaczego warto studiować w Stalowej Woli? Posiadamy nowoczesną bazę naukową, wykwalifikowaną kadrę naukową. Stawiamy na kształcenie praktyczne oraz wsparcie dla osób zakładających firmy, a wszystko to w prężnym ośrodku przemysłowym jakim jest Stalowa Wola. Każdy student stacjonarnych kierunków inżynieryjnych w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc stypendium w wysokości 300 zł ufundowane przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Na przestrzeni ostatnich lat Stalowa Wola zyskała nowy blask pod względem rekreacyjno-wypoczynkowym. Na odnowionych błoniach nadsańskich każdy znajdzie coś dla siebie. Spragnieni ruchu i aktywności mogą skorzystać z szerokiej oferty obiektów treningowych. Dla tych, którzy wolą bierny wypoczynek, nad brzegiem Sanu zaprojektowano piaszczystą plażę, w jej pobliżu znajduje się drewniany taras wypoczynkowy, a obok niego leżanka z siedziskiem. Swoje miejsce na błoniach znalazły dwa place zabaw dla naszych pociech – jeden dla dzieci młodszych ze strefami dla maluchów o nawierzchni z piasku atestowanego, drugi dla starszych latorośli, również o piaszczystej nawierzchni, wraz z infrastrukturą i wyposażeniem. W 2018 roku do użytku oddany został wodny plac zabaw usytuowany w Parku Miejskim im. Kazimierza Pilata. Nieopodal, wśród drzew, powstał park linowy, który razem z wodnym placem zabaw tworzą niesamowitą atrakcję dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak