X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jak podczas wirtualnych lekcji języka polskiego wykorzystać nowoczesne technologie i Internet?

07.09.2020 13:34
Jakimi narzędziami dysponuje dziś nauczyciel, aby podczas zdalnego nauczania skutecznie dotrzeć do ucznia i pomóc mu w opanowaniu języka? Na ile nowoczesne technologie to ułatwiają, a na ile ograniczają?
Audio
  • Nowoczesne technologie w nauczaniu języka polskiego
Zdalna nauka
Zdalna naukaFoto: pixabay.com/Domena Publiczna

Czas pandemii usunął w cień tradycyjnie pojmowane lekcje, gdzie uczeń ma bezpośredni kontakt z nauczycielem. Czy i na ile zmieniło to podejście do nauczania języka obcego? Jak skutecznie wykorzystać nowoczesne technologie do lekcji wirtualnych?

Jakie możliwości ma uczeń, a jakie nauczyciel? I wreszcie, czy doświadczenia ostatnich miesięcy były cenne dla nauczycieli języków obcych i czy zostaną one szerzej wykorzystane w nauce języka polskiego cudzoziemców, czy też może z utęsknieniem wszyscy czekają na powrót do lekcji tradycyjnych?

Na te pytania odpowie w naszej audycji dr Piotr Kajak - językoznawca i kulturoznawca glottodydaktyczny, wicedyrektora Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM UW.

Cykl "Język polski bez granic" powstaje we współpracy z Fundacją Pomoc Polakom na Wschodzie.

Audycja finansowana jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Audycję zrealizowała Magdalena Górecka-Balcer.

Teksty czytał Maciej Gudowski.      

Do wysłuchania programu zaprasza Ewa Plisiecka.