X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia: w związku z wariantem Delta zaostrzenie zasad wjazdu z Wielkiej Brytanii

16.06.2021 17:22
Rząd Irlandii zdecydował o zaostrzeniu zasad wjazdu do kraju dla podróżnych z Wielkiej Brytanii, co jest reakcją na rozprzestrzenianie się w niej indyjskiego wariantu koronawirusa (wariantu Delta).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Jono Photography

Zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami osoby przybywające do Irlandii z Wielkiej Brytanii muszą przy wjeździe przedstawić negatywny wynik testu typu PCR, a następnie muszą poddać się kwarantannie w domu, ale mogą ją zakończyć po pięciu dniach, jeśli kolejny test typu PCR również nie wykaże obecności koronawirusa.

Jednak te zasady będą obowiązywać tylko osoby w pełni zaszczepione. Osoby, które dostały tylko jedną dawkę szczepionki bądź wcale nie zostały zaszczepione, będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę. Zmiana ma wejść w życie w ciągu kilku dni.

Zapowiadając pod koniec maja wznowienie od 19 lipca możliwości podróży zagranicznych oraz uruchomienie certyfikatów szczepionkowych, irlandzki rząd ogłosił, że podróżni z Wielkiej Brytanii oraz USA będą traktowani tak samo jak przyjeżdżający z państw Unii Europejskiej. Zgodnie z zasadami unijnego systemu certyfikatów osoby, które są zaszczepione, mają negatywny wynik testu lub wyleczyły się z wirusa, będą mogły swobodnie podróżować po całej UE.
Irlandzki minister transportu Eamon Ryan powiedział, że zmiana zasad odnośnie do przyjazdów z Wielkiej Brytanii ma na celu zatrzymanie wariantu Delta, dopóki więcej osób w Irlandii nie zostanie zaszczepionych. "Im bardziej możemy opóźnić jego rozprzestrzenianie się, tym lepszą ochronę będziemy mieli" - powiedział w publicznej stacji RTE.

Indyjski wariant koronawirusa, oficjalnie nazywany wariantem Delta, został wykryty w Irlandii, ale nie jest tak rozpowszechniony jak w Wielkiej Brytanii, gdzie odpowiada za ponad 90 proc. nowych zakażeń. Z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków brytyjski premier Boris Johnson ogłosił w poniedziałek, że planowane na 21 czerwca zniesienie restrykcji koronawirusowych zostanie opóźnione do 19 lipca. W Wielkiej Brytanii zaszczepionych jest już 30 mln osób, czyli ok. 57 proc. dorosłych mieszkańców kraju.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Spektakularne sukcesy na pięciu kontynentach. Historia odkryć polskich archeologów

17.06.2021 12:00
Polscy archeolodzy należą do światowej czołówki badaczy starożytności. Od kilkudziesięciu lat odnoszą spektakularne sukcesy na pięciu kontynentach. Angażują się w międzynarodowe akcje ratowania zagrożonych zabytków między innymi w Egipcie, Sudanie, Syrii czy Libanie.

Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili sankcje wobec Białorusi

16.06.2021 11:38
Ambasadorowie unijnych krajów zatwierdzili sankcje wobec Białorusi za uprowadzenie samolotu i represje wobec obywateli.

Instytut Polski w Wiedniu zorganizował konkurs graficzny z okazji Roku Stanisława Lema

16.06.2021 14:35
W 2021 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema – polskiego filozofa, eseisty, jednego z najpoczytniejszych pisarzy gatunku science fiction. Jego dzieła zostały przetłumaczone na 57 języków i sprzedały się w sumie w ponad 45 milionach egzemplarzy.