X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Linie lotnicze Ryanair zaskarżą niemiecką pomoc dla Lufthansy

30.05.2020 12:37
"Ryanair odwoła się od tego najnowszego przykładu bezprawnej pomocy państwa dla Lufthansy, która w znacznym stopniu zakłóci konkurencję" - napisał w oświadczeniu dyrektor generalny Ryanaira Michael O'Leary.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Stefano Garau

Niskobudżetowe linie lotnicze Ryanair zaskarżą niemiecki pakiet pomocy o wartości 9 miliardów euro dla Lufthansy - zapowiedział  dyrektor generalny irlandzkiego przewoźnika Michael O'Leary

Rządowa pomoc pozwoli Lufthansie na "prowadzenie sprzedaży poniżej kosztów", a tym samym utrudni Ryanairowi, jego filii Laudamotion i rywalizującej z nim linii easyJet konkurowanie - podkreślił O'Leary.

"Ryanair odwoła się od tego najnowszego przykładu bezprawnej pomocy państwa dla Lufthansy, która w znacznym stopniu zakłóci konkurencję" - napisał w oświadczeniu.

Jak podano w poniedziałek, Lufthansa i niemiecki rząd osiągnęły porozumienie w sprawie pomocy dla przewoźnika, który podobnie jak cały sektor lotniczy mocno ucierpiał wskutek ograniczenia lotów z powodu pandemii koronawirusa.

Zgodnie z porozumieniem, niemiecki rząd przejmie 20 proc. udziałów w Lufthansie, z zamiarem ich odsprzedania do 2023 roku.

Zarząd Lufthansy potwierdził, że rząd federalny doszedł do porozumienia z Komisją Europejską w sprawie dziewięciomiliardowej rządowej pomocy finansowej dla niemieckiego narodowego przewoźnika.

Zakłada ono, że Lufthansa musi podzielić się z konkurencją tak zwanymi "slotami", czyli oddać im część przysługującego jej prawa do startów i lądowania na głównych lotniskach w Monachium i Frankfurcie nad Menem.

Niemieckie media twierdzą, że na takim rozwiązaniu straci niemiecki przewoźnik, a zyskają tanie linie lotnicze. Rozdanie "slotów" nastąpi w ramach rozpisania przetargu. Zarząd Lufthansy zatwierdził porozumienie. Teraz musi je zaakceptować Rada Nadzorcza.

kierunekirlandia.eu/IAR/ho

Zobacz więcej na temat: Irlandia lotnictwo