X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Polacy mają gen solidarności". MSZ wznowił akcję #Polonia4Neigbours

24.10.2020 15:56
Polacy na całym świecie mają w sobie „gen solidarności” – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Wiceminister zaapelował do wszystkich środowisk polonijnych na świecie o wznowienie aktywności społecznej w środowiskach lokalnych i w życiu publicznym kraju zamieszkania.
Audio
  • W magazynie m.in. o szczycie Inicjatywy Trójmorza, wizycie Swiatłany Cichanouskiej w Warszawie i wznowieniu akcji MSZ - Polonia dla sąsiadów [posłuchaj]
Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ
Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZFoto: Polskie Radio

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o szczycie Inicjatywy Trójmorza w Tallinie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. - Region Trójmorza może odegrać znaczną rolę w przezwyciężaniu kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - ocenił prezydent Andrzej Duda. Dodał, że w Unii Europejskiej znaczenie polityczne i gospodarcze tej inicjatywy wciąż rośnie. Tematem zajęła się Katarzyna Semaan.

Mówimy też o wizycie w Warszawie Swiatłany Cichanouskiej, liderki białoruskiej opozycji. Z kandydatką na prezydenta Białorusi, w tegorocznych w tegorocznych wyborach spotkali się przedstawiciele polskich władz. Swiatłana Cichanouska gościła również na Uniwersytecie Warszawskim. Gdzie wzięła udział w inauguracji rządowego programu stypendialnego imienia Konstantego Kalinowskiego. Relację przygotował Michał Fedusio.

Informujemy również o wznowieniu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych akcji "Polonia dla sąsiadów".

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk, nawiązując do dotychczasowych działań solidarnościowych Polonii, zaapelował o wznowienie akcji #Polonia4Neighbours w związku z drugą falą koronawirusa i w ramach działań mających na celu zapobieganie skutkom pandemii. Zadeklarował, że nasi rodacy za granicą mogą liczyć na współdziałanie z polskimi ambasadami i konsulatami. Zainicjowana w kwietniu akcja i aktywność naszych rodaków organizujących i zapewniających pomoc oraz wsparcie w związku z pandemią koronawirusa osobom i środowiskom poza granicami Polski potwierdziła ogromny potencjał działań społecznych w lokalnych środowiskach.

W naszym programie także rozmowa z Iwoną Kozłowską, Ambasador RP w Szwajcarii. Symbolem wyjątkowej więzi łączącej oba kraje jest dla Iwony Kozłowskiej, nowej Ambasador RP w Szwajcarii, Muzeum Polskie w Rapperswilu, które 23 października obchodziło 150-lecie utworzenia.

- Oczekuję, że Muzeum Polskie pozostanie w Rapperswilu. Jest częścią wspólnej historii Polaków i Szwajcarów, którą powinniśmy uszanować i nakierować na przyszłość - powiedziała, w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, szefowa polskiej misji dyplomatycznej w Bernie.

W 400. rocznicę śmierci hetmana Stanisława Żółkiewskiego, wybitnego wodza i hetmana wielkiego koronnego, w Żółkwi, na Ukrainie, jego pamięć uczczono podczas szeregu uroczystości. Polski Sejm ogłosił 2020 rok - rokiem hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Relację przygotował Eugeniusz Sało.

Mniej znane oblicze amerykańskiego kina będzie można zobaczyć w Warszawie i Wrocławiu. To za sprawą American Film Festival. Seanse są też dostępne online. Szczegóły w naszym magazynie.

W naszym programie także audycja z cyklu "Język polski bez granic". Rozmawiamy o polskich szkołach na świecie i ich roli w nauczaniu i promocji języka polskiego.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza  Halina Ostas.