X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kinga Berdzik de Ortiz o projekcie „Polki na 7 kontynentach”

26.09.2021 13:50
„Chciałam zobaczyć świat oczami Polek żyjących na wszystkich kontynentach. Mieszkam w Meksyku i ciągle dostaje pytania o to jak się tu żyje, co jemy, jak obchodzimy święta. Dzieląc się swoją wiedzą, postanowiłam porozmawiać z rodaczkami o ich życiu na emigracji” - zaznacza Kinga Berdzik de Ortiz, autorka projektu „Polki na 7 kontynentach”.
Audio
  • O poznawaniu świata oczami Polek, tęsknocie za rodziną i chlebem z masłem oraz o sile wspólnego doświadczenia emigracyjnego, z Kingą Berdzik de Ortiz, autorką projektu „Polki na 7 kontynentach”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Kinga Berdzik de Ortiz, autorka projektu Polki na 7 kontynentach z rodziną.
Kinga Berdzik de Ortiz, autorka projektu „Polki na 7 kontynentach” z rodziną.Foto: arch. Kingi Berdzik de Ortiz

Kinga Berdzik de Ortiz przyznaje, że do powstania i rozwoju projektu przyczyniła się pandemia. „Siedzieliśmy zamknięci w domach i chciałam wykorzystać ten czas kreatywnie, pogadać z ludźmi. Ograniczenia w spotkaniach osobistych przełożyły się na zwiększoną aktywność w sieci. Poprzez media społecznościowe nawiązałam kontakty z Polkami na różnych kontynentach. Okazało się, że one również miały potrzebę podzielenia się swoim emigracyjnym doświadczeniem” - opowiada twórczyni projektu.

Pierwszą rozmowę przeprowadziłam z moją koleżanką, mieszkającą w Australii, 2 maja 2020 roku, w Dzień Polonii. Projekt zaczął się szybko rozwijać. Przychodziły kolejne zgłoszenia od Polek, żyjących na emigracji. Pojawiały się kolejne ważne dla nas tematy, i co istotne, zaczęłyśmy tworzyć kolejne, wspólne projekty. Mniejsze, bardziej lokalne, ale w społeczności Polek, mieszkających na całym świecie” - przybliża. „Rozmawiamy o naszym codziennym życiu, wyzwaniach jakie stawia przez nami nowa kultura, kraj. Mówimy również o tęsknotach, o tym czego nam brakuje. Oczywiście, najbardziej rodziny i bliskich, a później to już indywidualnie. Mi brakuje chleba z masłem, pór roku, widoku zaśnieżonych szczytów Karkonoszy” - mówi gość audycji „Kierunek: Polska”.

O poznawaniu świata oczami Polek, tęsknocie za rodziną i chlebem z masłem oraz o sile wspólnego doświadczenia emigracyjnego, z Kingą Berdzik de Ortiz, autorką projektu „Polki na 7 kontynentach”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.