X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

„Ogród Dobrych Myśli”. Plajny Pauliny Budzińskiej

02.09.2021 18:40
Zaczęło się od marzenia małej dziewczynki o sieci hoteli. Później były studia z filologii hiszpańskiej w Poznaniu i fascynacja kulturą latynoską. „Jeszcze na studiach wyjechałam do Hiszpanii, po zakończeniu edukacji zdecydowałam się osiedlić w Meksyku. A później przyszedł kryzys 2009 roku i okazało się, że przetrwać go najłatwiej będzie w Polsce. Przenieśliśmy się z mężem do Warszawy. Dziś mieszkam w Ogrodzie Dobrych Myśli we wsi Plajny, liczącej zaledwie dwudziestu mieszkańców” - relacjonuje Paulina Budzińka.
Audio
  • O łączeniu latynoskiej i pruskiej kultury, remoncie domu podcieniowego, tworzeniu „Ogrodu Dobrych Myśli” w Plajnach po powrocie do kraju, z Pauliną Budzińską rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Ogród Dobrych Myśli w Plajnach .
„Ogród Dobrych Myśli” w Plajnach .Foto: arch. „Ogrodu Dobrych Myśli” w Plajnach

Plajny to spełnione marzenie mojej mamy o domu wypoczynkowym dla naszej rodziny. A ponieważ wszyscy członkowie rodziny, poza mną, są inżynierami budownictwa, mama zdecydowała się na uratowanie bardo zaniedbanego domu podcieniowego. Myśleliśmy, że ma dwieście lat ale ostatnio okazało się, że jego historia to blisko trzysta lat. Dzięki marzeniu mamy mogłam wrócić do moich dziecięcych planów” - wspomina Paulina Budzińska.

„Nie chciałam być księżniczką, chciałam mieć sieć hoteli. I po moim powrocie do kraju, zaczęliśmy rozważać taką opcję dla naszych Plajn. Wyremontowaliśmy stodołę, powstał Dom Mariana. A trzy domy, to już można nazwać siecią hoteli” - przyznaje z uśmiechem Polka w audycji „Kierunek: Polska”.

O łączeniu latynoskiej i pruskiej kultury, remoncie domu podcieniowego, tworzeniu „Ogrodu Dobrych Myśli” w Plajnach po powrocie do kraju, z Pauliną Budzińską rozmawiała Małgorzata Frydrych.