X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ze Szkocji na Mazury. „To najlepsza decyzja jaką w życiu podjąłem”

31.07.2021 11:04
Tomasz Wielgosz wrócił ze Szkocji by otworzyć Dom w Akacjach na Mazurach. „Pandemia stworzyła przestrzeń, aby zrealizować snute przez lata, ciche plany i marzenia. Wszystko było pozamykane, praca zdalna. Stwierdziłem, że w Polsce mam więcej do zrobienia” - wyjaśnia.
Audio
  • Tomasz Wielgosz o potencjale miejsca i czasu w Domu pod Akacjami, po powrocie z emigracji w trudnym czasie pandemii, opowiedział Małgorzacie Frydrych.
Tomasz Wielgosz w Domu w Akacjach na Mazurach.
Tomasz Wielgosz w Domu w Akacjach na Mazurach.Foto: arch. Domu w Akacjach

Tomasz Wielgosz przyznaje, że wcześniej brakowało odwagi aby spróbować. „Trudno rzucić pracę z dnia na dzień i wszystko postawić na jedną kartę, by spróbować swoich sił na polskim rynku. 16 lat pracowałem na emigracji w gastronomii. Myślałem o założeniu knajpki, restauracji ale los pokierował inaczej. Kilka lat temu kupiliśmy dom na Mazurach z myślą o wyjazdach wakacyjnych, bazie na emeryturę. Znaleźliśmy go po sąsiedzku z gospodarzem, do którego jeździliśmy na wakacje. Kiedy nabyliśmy nieruchomość, zaproponował nam, żebyśmy wyremontowali kilka pokoi dla gości, będzie nam przekierowywał klientów. Ponieważ pracowałem na uniwersytecie i miałem wolne w czasie wakacji, mogłem zająć się przyjmowaniem urlopowiczów w tym czasie. Pandemia dała mi szansę aby zająć się Domem w Akacjach przez cały rok. I to była najlepsza decyzja jaką podjąłem. W końcu żyje tak jak chciałem. Jestem panem swojego losu” - zapewnia gość audycji „Kierunek: Polska”.

Mamy dużo zwierząt, jest blisko nad jezioro i święty spokój. A jednocześnie od popularnych, mazurskich miast dzieli nas 15 minut drogi samochodem. W wakacje przyjeżdżają rodziny, dzieci biegają i bawią się na terenie gospodarstwa. Poza sezonem, w pandemii przyjechali ludzie pracujący zdalnie, amatorzy ryb i grzybów. Profesor fizyki prowadził z naszej stodoły wykłady dla studentów. Stwierdził, że trzeba ten trudny czas jakoś pozytywnie i kreatywnie wykorzystać, a my chętnie w tym pomogliśmy. Jak się tworzy coś od zera, to można zbudować od podstaw coś własnego. Warto zaryzykować, moja rada jest jedna: to trzeba lubić i kochać. Wtedy całość nabiera kształtu i rozpędu” - przyznaje Polak.

Tomasz Wielgosz o potencjale miejsca i czasu w Domu pod Akacjami, po powrocie z emigracji w trudnym czasie pandemii, opowiedział Małgorzacie Frydrych.