X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

10. edycja Festiwalu Folkowisko. Kulturalne smaki Roztocza

08.07.2021 13:00
„Tu się przyjeżdża, żeby zaczerpnąć smaków z kultury i przeszłości. Doskonała muzyka, teatr i pisarze, do tego pierogi, rosół, piróg biłgorajski, ryby z sąsiednich stawów, lokalne napoje” - zapewnia organizator Festiwalu Folkowisko, Marcin Piotrowski. A w programie są koncerty, plenerowy teatr, Dzieciowioska, i spotkania literackie. W Gorajcu na Roztoczu, 8 lipca, rozpocznie się jubileuszowa, 10. edycja wydarzenia.
Audio
  • Z Marcinem Piotrowskim, animatorem kultury, twórcą Festiwalu Folkowisko, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Uczestnicy Festiwalu Folkowisko
Uczestnicy Festiwalu FolkowiskoFoto: Archiwum Festiwalu Folkowisko

Poznałem kiedyś wspaniałą dziewczynę polskiego pochodzenia, która przyjechała do Polski aby poznać język i kulturę dziadków. Kiedy wyjechaliśmy razem do Irlandii, obiecaliśmy sobie, że pobierzemy się w Gorajcu, odkrytej przez nas miejscowości, pełnej lokalnej historii i tradycji. Tak się stało 12 lat temu. Zjechali znajomi z całego świata, i tak jak my zakochali się w tym miejscu. Dlatego w każdą rocznicę naszego ślubu spotykamy się na Roztoczu, a od 10 lat odbywa się to oficjalnie, jako Festiwal Folkowisko” - wspomina Marcin Piotrowski.

Program wydarzenia zachęca bogatą ofertą kulturalną. Okolica słynie z piękna przyrody i dobrego jedzenia. „Czekamy na wędrowców, którzy lubią pójść w nieznane po bezdrożach, odejść od zgiełku wielkiego miasta, nie boją się stracić zasięgu w telefonie. Niektórzy mówią, że to koniec świata, a dla nas to początek. Bo tu dla nas wszystko się zaczęło i stąd wyruszamy w świat, także w świat kultury wielkiej i lokalnej” - zaprasza organizator Festiwalu Folkowisko. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Przygotowaliśmy dla najmłodszych Dzieciowioskę, czyli warsztaty tematyczne i wiele atrakcji wśród przyrody, zabawy i muzyki. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej. Jesteśmy też we wszystkich mediach społecznościowych” - wyjaśnia gość audycji „Kierunek: Polska”.

Z Marcinem Piotrowskim, animatorem kultury, twórcą Festiwalu Folkowisko, rozmawiała Małgorzata Frydrych.