X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Trwa projekt fotograficzny „Polskie Kobiety na świecie Polską Dumą”

17.06.2021 19:57
Pomysł zrodził się we Włoszech. Aneta Malinowska, Polka mieszkająca w Bolonii, artystka i fotograf, postanowiła zaprosić rodaczki w wieku od 18 do 100 lat, żyjące we wszystkich zakątkach świata, do współpracy. „Byłam ciekawa, jak one żyją, tam gdzie osiadły w swoim emigracyjnym życiu. W jaki sposób pielęgnują swoją polskość z dala od domu. Każda jest inna i miała własny powód aby wyjechać, wybrać kraj emigracji. Inne też elementy polskiej codzienności zabrały ze sobą w świat” - wyjaśnia inicjatorka projektu.
Audio
  • O szczegółach projektu „Polskie Kobiety na świecie Polską Dumą”, fotografka Aneta Malinowska opowiedziała Małgorzacie Frydrych.
Zdjęcie wykonane w ramach projektu Polskie Kobiety na świecie Polską Dumą.
Zdjęcie wykonane w ramach projektu „Polskie Kobiety na świecie Polską Dumą”. Foto: Aneta Malinowska

Projekt „Polskie Kobiety na świecie Polską Dumą” portretuje Polki, które mimo dzielących je od kraju kilometrów, nigdy nie zapomniały o swoich korzeniach. Dumnie reprezentują Polskę za granicą, w swoich społecznościach lokalnych. Zachowują w codziennym życiu elementy narodowej kultury i tradycji oraz rodzinne obyczaje. Fotografki z innych miast i krajów, które chciałyby przystąpić do projektu proszone są o bezpośredni kontakt z Anetą Malinowską.

Zdjęcia powinny być wykonywane na tle charakterystycznych zakątków miasta lub miejsca, w którym mieszka bohaterka fotografii. Kadr powinien obejmować jakiś charakterystyczny symbol Polski, np. bukiet kwiatów białoczerwonych, ubiór w narodowych barwach, polska flaga, napis lub jakikolwiek polski szczegół rozpoznawczy” - wyjaśnia gość audycji „Kierunek: Polska”.

O szczegółach projektu „Polskie Kobiety na świecie Polską Dumą”, fotografka Aneta Malinowska opowiedziała Małgorzacie Frydrych.