X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ojcostwo na emigracji. „Wygrywa mężczyzna, który jest obecny”

27.05.2021 19:34
„Powtarzam wszystkim moim kolegom, którzy zdecydowali się na rodzinny powrót z emigracji, kiedy z różnych przyczyn żona z dziećmi wróciła wcześniej a mężowie, ojcowie wciąż pracują za granicą: wygrywa mężczyzna, który jest obecny” - mówi Tomasz Kania, wydawca portalu o ojcostwie i rodzinie, Misja 52.
Audio
  • Z Tomaszem Kanią, wydawcą portalu Misja 52, o ojcostwie na emigracji oraz budowaniu życia rodzinnego po powrocie do Polski, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneLucky Business/Shutterstock

Z własnego doświadczenia wiem, że łatwo przesuwa się granicę i jeśli jedna bądź obie strony nie zareagują odpowiednio szybko, może to stanowić realne zagrożenia dla małżeństwa i rodziny” - mówi Polak.

„Wróciliśmy z żoną i synem z Wielkiej Brytanii w lipcu. Choć słowo „wróciliśmy” jest tu na wyrost. Przeprowadziłem żonę z synem do Polski. Ponieważ formalności związane ze sprzedażą naszego mieszkania w Londynie przeciągały się, po wakacjach wróciłem na Wyspy. Z trzech miesięcy zrobiło się dziewięć. A w międzyczasie przyszła jeszcze jedna pokusa. Dostawałem ciągle nowe kontrakty, dobrze płatne oferty. Urządzaliśmy się w kraju, pieniądze były potrzebne. Sprzedaliśmy mieszkanie a ja wciąż nie wracałem. Na początku żona ustąpiła i zgodziła się, żebym został do końca bieżącego projektu, ale jak przyjechałam na Boże Narodzenie, powiedziała wprost, że nie chce żyć w taki sposób. Ja będę wyjeżdżał na kolejne kontrakty za granicę i wracał na chwilę do polskiego domu, a nasze życie rodzinne będzie toczyć się gdzieś obok. Tym bardziej, że okazało się, że Iwonka jest w ciąży. Z Nowym Rokiem zamknąłem aktywność zawodową w Wielkiej Brytanii, założyłem firmę w Polsce i wróciłem na stałe. Córka urodziła się na wiosnę kolejnego roku. I to była najlepsza decyzja jaką podjęliśmy” - przyznaje gość audycji „Kierunek: Polska”.

Z Tomaszem Kanią, wydawcą portalu Misja 52, o ojcostwie na emigracji oraz budowaniu życia rodzinnego po powrocie do Polski, rozmawiała Małgorzata Frydrych.