X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bp Wiesław Lechowicz do Polaków za granicą: nie traćcie nadziei

07.04.2021 19:51
W czasie kryzysu jakim jest pandemia ludzie potrzebują wsparcia, nadziei, poczucia wspólnoty i przynależności. Wielu Polaków, również polskich księży posługujących przy polskich kościołach, od ponad półtora roku nie było w kraju, nie spotkali się z rodziną. „Mamy za sobą trudny czas ale nie możemy tracić nadziei” - apeluje do Polaków pozostających poza granicą bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Emigracji Polskiej.
Audio
  • Z biskupem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji polskiej o nadziei zakorzenionej w Bogu i na co dzień czerpanej ze wspólnoty parafialnej rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Biskup Wiesław Lechowicz,  delegat KEP ds. emigracji polskiej
Biskup Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. emigracji polskiej Foto: archiwum KEP

Wiele polskich parafii w świecie jest rozproszonych. Polacy mieszkają od siebie w znacznych odległościach. Paradoksalnie pozytywnym skutkiem pandemii jest częstsza komunikacja między nimi. Księża i parafianie zaczęli spotykać się w przestrzeni wirtualnej. Duszpasterstwo, nabożeństwa ale również rozmowy przenieśliśmy do internetu. Także księża z różnych polskich parafii w świecie zaczęli ze sobą częściej rozmawiać” - wyjaśnia duszpasterz.

"Jedyne zastrzeżenia i prośby jakie docierają do mnie ze świata, to braki w obsadzie polskich kapłanów w polskich społecznościach za granicą. Mimo tego, każdy wierny może liczyć na duchowe wsparcie ze strony polskich księży" - zapewnia gość audycji "Kierunek: Polska".

Z biskupem Wiesławem Lechowiczem, delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Emigracji Polskiej, o nadziei zakorzenionej w Bogu i na co dzień czerpanej ze wspólnoty parafialnej, rozmawiała Małgorzata Frydrych.