X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Powrót z Belgii. „Na Wielkanoc będziemy w Polsce”

28.03.2021 19:27
„Pomimo pandemii oraz wielu obaw związanych ze zmianą kraju i miejsca pracy, chcieliśmy wrócić do Polski. Decyzja nie była prosta ale przemyślna” - zapewnia Anita Kauze – Kibitlewska. Po ośmiu latach w Belgii polska rodzina przeprowadza się do ojczyzny.
Audio
  • Z Anitą Krauze – Kibitlewską o ostatnim etapie przygotowań do powrotu do kraju, tuż przed wyjazdem, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Zdjęcie ilustracyjne: rodzina w trakcie przeprowadzki.
Zdjęcie ilustracyjne: rodzina w trakcie przeprowadzki.Foto: Vikvarga z Pixabay

Etap przed wyjazdem to pakowanie kartonów i organizacja ostatniego transportu mebli do Polski. Chwilowo żyjemy na pudełkach" – przybliża Anita Kauze – Kibitlewska. „Wracamy w moje, rodzinne strony. Będę mieszkać po sąsiedzku z moją mamą. Dzieci wreszcie będą miały babcię na co dzień. Moja siostra również wróciła z dziećmi z Irlandii po 11 latach. Rodzina znów będzie w komplecie i blisko” - mówi gość audycji „Kierunek: Polska”.

Polka przyznaje, że najbardziej do powrotu skłoniło ich podejście do edukacji dzieci emigrantów w belgijskiej szkole. „Moja córka uczy się bardzo dobrze ale to belgijscy uczniowie są promowani i doceniani. Polskie dzieci są jednak gorzej traktowane przez co czują się bardziej wyobcowane wśród rówieśników i w społeczności. Nasze dzieci odliczają dni do powrotu do Polski” - dodaje.

Z Anitą Krauze – Kibitlewską o ostatnim etapie przygotowań do powrotu do kraju, tuż przed wyjazdem, rozmawiała Małgorzata Frydrych.