X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Emilia Marchelewska, psycholog: na stres emigracyjny trzeba mieć sposób

14.02.2021 18:13
Kiedy trzeba się mierzyć samotnie z wyzwaniami na emigracji, czasem pogoda ducha nie wystarczy. Przychodzi zniechęcenie, spada efektywność. I pojawia się on – stres. Psycholog podpowiada jak sobie radzić z nieproszonym gościem.
Audio
  • O sposobach radzenia sobie ze stresem na emigracji z psychologiem Emilią Marchelewską rozmawiała Małgorzata Frydrych.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Shutterstock/YAKOBCHUK VIACHESLAV

Najgorzej jest nic nie robić. Gdy czujemy się gorzej, spada nam samopoczucie, nie zamykajmy się w domu, czy w sobie. Szukajmy kontaktu, możliwości rozmowy. Angażujmy się w pomaganie, nie zaniedbujmy codziennych obowiązków. I ruszajmy się” - mówi psycholog, Emilia Marchelewska.

Prowadziłam ostatnio terapię z kobietą, która na emigracji została mamą. Przed ciążą pracowała w miejscu do którego nie chciała wracać ze względu na złą atmosferę. Macierzyństwo stało się dla niej pretekstem, żeby wycofać się z życia społecznego, co doprowadziło ją na skraj depresji” - przybliża gość audycji „Kierunek: Polska”. „Zaczęła wspominać o powrocie do kraju mówiąc, że to jedyna rozsądna decyzja. Zaczęłyśmy pracować z jej emocjami, doświadczeniami. Odłożyła wyjazd, bo byłaby to forma ucieczki, a takie decyzje trzeba podejmować świadomie i w pełni odpowiedzialnie” - zaznacza ekspertka.

O sposobach radzenia sobie ze stresem na emigracji z psychologiem Emilią Marchelewską rozmawiała Małgorzata Frydrych.