X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Tomasz Rudnik: „nigdy nie żałowałem, że wróciłem i zostałem w Polsce"

18.01.2021 17:00
Do kraju wrócił w 2004 roku. „Widziałem, jak wielu moich rówieśników po wejściu Polski do Unii Europejskiej przygotowywało się do wyjazdu za granicę. Ja również miałem propozycję pracy na uniwersytecie w USA ale chciałem odnaleźć się na rodzimym rynku pracy. Umowę podpisałem 1 września. Nigdy nie żałowałem, że wróciłem i zostałem” - wspomina Tomasz Rudnik, sportowiec, przedsiębiorca.
Audio
  • Z Tomaszem Rudnikiem o powrocie do kraju w czasach masowej emigracji zarobkowej Polaków na Zachód rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Tomasz Rudnik z synem podczas zawodów sportowych.
Tomasz Rudnik z synem podczas zawodów sportowych.Foto: arch. T. Rudnika

Jestem sportowcem, trudno mnie zniechęcić, kiedy wyznaczę sobie cel. A chciałem zostać w Polsce” - tłumaczy Tomasz Rudnik. „Pomogło doświadczenie z zagranicy i znajomość języka angielskiego, jak również umiejętności dostrzegania możliwości, potencjału. Po latach pracy na etacie, założyłem firmę, którą systematycznie rozwijam. Oczywiście nie zawsze było dobrze, czas i koniunktura gospodarcza nikogo nie omijają, ale sport uczy, że po potknięciu, nawet upadku, trzeba się podnieść i walczyć dalej” - dodaje gość audycji „Kierunek: Polska”.

Polak przyznaje, że największą wartością życia w Polsce po powrocie jest rodzina. „Mamy siebie blisko, rodziców, przyjaciół. Możemy liczyć na siebie w czasie codziennego zabiegania ale też w trudniejszych momentach, jak choćby pandemia. Mimo, że nie możemy się spotykać osobiście, to świadomość, iż w potrzebie jesteśmy po sąsiedzku jest bardzo wspierająca” - podsumowuje sportowiec.

Z Tomaszem Rudnikiem, sportowcem, przedsiębiorcą, o powrocie do kraju w czasach masowej emigracji zarobkowej Polaków na Zachód w 2004 roku rozmawiała Małgorzata Frydrych.