X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. „W 2021 roku wracamy do ojczyzny”

04.01.2021 09:00
„Decyzje o powrocie do Polski podjęliśmy na przełomie 2019 i 2020 roku. Pandemia zmusiła nas do przesunięcia terminu wyjazdu z Wielkiej Brytanii na 2021 rok. Nie zmieniła jednak naszego przekonania, że chcemy wrócić do kraju” - podsumowuje miniony rok Waldemar Kręcidło.
Audio
  • Na rozmowę z Waldemarem Kręcidło o przygotowaniach do powrotu do Polski w 2021 roku zaprasza Małgorzata Frydrych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Gerd Altmann z Pixabay

Polak mieszkający z żoną w Wielkiej Brytanii przyznaje, że decyzję o powrocie rozpatrywali z wielu powodów. „Po kilku latach mieszkania w Londynie byliśmy już zmęczeni tym miejscem. Postanowiliśmy przeprowadzić się do mniejszego miasta. Wybraliśmy Norwich, gdzie jest znaczna polska społeczność. Chcieliśmy mieć pewność, że podjęliśmy słuszną decyzję o powrocie. Żeby nie mówić po latach: może Londyn nie był dla nas, może w innym miejscu byłoby nam dobrze. Zmieniliśmy adres, otoczenie, widok z okna ale szczęśliwsi nie byliśmy. Został man więc jedyny kierunek – Polska”- wyjaśnia Waldemar Kręcidło.

Gość audycji „Kierunek: Polska” dodaje, że o wyborze terminu powrotu do ojczyzny przesądziła również obecna sytuacja osobista i gospodarcza. „Jeszcze nie mamy dzieci, nie musimy rozważać jaką wybrać dla nich szkołę, czy przeprowadzka będzie dla nich trudna bo urodziły się za granicą, itd. Wychowają się w Polce i wszystko będzie dla nich naturalne. A my możemy się teraz skupić na urządzaniu życia i domu w Polce czy znalezieniu dobrej pracy” - zauważa Polak.

Na rozmowę z Waldemarem Kręcidło, o przygotowaniach do powrotu do Polski w 2021 roku, zaprasza Małgorzata Frydrych.