X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Z Wielkiej Brytanii do Polski. "Wróciłem do kraju w poszukiwaniu przestrzeni życiowej"

27.12.2020 17:17
- Wyjechałem z Polski bo chciałem rozpocząć nowy etap w życiu zawodowym. Miałem dobrą pracę ale potrzebowałem nowych wyzwań. Wielka Brytania miała mi to zagwarantować. Wróciłem do kraju po 12. latach w poszukiwaniu przestrzeni życiowej - wspomina Artur Krawiec.
Audio
  • Na rozmowę z Arturem Krawcem o poszukiwaniu swojego miejsca, kreowaniu przestrzeni życiowej, pracy z psami agresywnymi i powrocie z emigracji zaprasza Małgorzata Frydrych.
Artur Krawiec
Artur KrawiecFoto: arch. A. Krawca

Polak przyznaje, że zmiana w życiu zawodowym była zaskakująca. - Przed wyjazdem za granicę pracowałem w zarządzaniu, na Wyspach jednak uznano, że brakuje mi doświadczenia w pracy biurowej i ciężko było znaleźć coś w tym obszarze. Wróciłem więc do pasji, którą zaraził mnie dziadek, do pracy z psami. Skończyłem specjalistyczne kursy trenerskie, zostałem zwierzęcym behawiorystą. Zacząłem z sukcesem pracować z psami bardzo trudnymi, typowanymi do uśpienia. Po treningu znaleźliśmy dla nich rodziny i domu adopcyjne, zaczęły nowe życie. Wiedziałem, że chcę więcej - mówi Artur Krawiec.

Lata mijały, postanowiłem zamieszkać na wsi, w domu otoczonym polami i dziką przyrodą. Czuć wokół siebie przestrzeń. Wielka Brytania jest bardzo zurbanizowana. Dodatkowo koszty zakupu nawet małej farmy na Wyspach są znaczne. W Polsce mogłem sobie pozwolić na wymarzony dom i zamieszkać w pięknych okolicznościach przyrody. Prowadzę dwie firmy, zajmujące się psami i nieruchomościami. W planach jest azyl dla psów agresywnych i niechcianych - podsumowuje gość audycji Kierunek: Polska.

Na rozmowę z Arturem Krawcem, o poszukiwaniu swojego miejsca, kreowaniu przestrzeni życiowej, pracy z psami agresywnymi i powrocie z emigracji, zaprasza Małgorzata Frydrych.