X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Emigracja a problem uzależnień

16.11.2020 14:00
Zdarza się, że największym wyzwaniem na emigracji jest samotność. „Rodzina zostaje w Polsce, praca wypełnia całe życie, taka sytuacja może powodować uczucie izolacji, wykluczenia społecznego. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii. A człowiek jest istotą społeczną. Z czasem frustracja może być tak duża, że osoba sięga po używki” - mówi Barbara Ożga, instruktor terapii uzależnień w CKU - Centre for Counselling and Therapy w Dublinie.
Audio
  • Na rozmowę z Barbarą Ożgą, instruktorem terapii uzależnień w CKU - Centre for Counselling and Therapy w Dublinie zaprasza Małgorzata Frydrych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneRainerPrang/Pixabay

Pomysł na punkt konsultacyjny zrodził się w 2009 roku. „Po kilku miesiącach działania w takiej podstawowej formule wiedzieliśmy, że potrzeby są większe niż założyliśmy. Podjęłyśmy wyzwanie z koleżanką i stworzyłyśmy w Dublinie ośrodek wsparcia dla emigrantów. Dziś każda osoba w potrzebie uzyska u nas kompleksową pomoc a nasz ośrodek jest wzorcowy w Europie” - mówi ekspertka.

Bardzo ważnym krokiem w procesie leczenia uzależnień jest przełamanie odczucia wyobcowania. Czasem problemy mają całkiem codzienne podstawy, ktoś nie zna języka, nie może znaleźć mieszkania lub ma problemy z pracą. Druga grupa to osoby, które wyjechały z Polski z nieuporządkowaną sytuacją rodzinną, uczuciową. W naszym ośrodku mogą liczyć na wsparcie specjalistów, lekarzy ale też bliskich z Polski. Trzeba to wszystko przepracować, uporządkować by móc dalej żyć, czasem też by móc wrócić do ojczyzny” - wyjaśnia gość audycji „Kierunek: Polska”.

Na rozmowę z Barbarą Ożgą, instruktorem terapii uzależnień w CKU - Centre for Counselling and Therapy w Dublinie zaprasza Małgorzata Frydrych.