X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Znamy nominowanych do tegorocznej Nagrody POLIN

12.11.2021 14:47
Sześć osób, które pracują na rzecz zachowania żydowskiego dziedzictwa w Polsce oraz pracują na rzecz dialogu między Polakami a Żydami, znalazło się na liście nominowanych do nagrody POLIN. Wyróżnienie przyzna po raz siódmy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w WarszawieRainer Mahlamäki/shutterstock

- Nagroda przyznawana jest osobom które często samodzielnie pracują na rzecz historii, nierzadko w małych ośrodkach"- przypomina Radosław Wójcik, kierownik konkursu Nagroda POLIN. - Przypominają, przywracają i chronią pamięć o polskich Żydach, często przy użyciu własnych środków - dodaje.

Wtym roku po raz drugi gala wręczenia nagrody odbędzie się w internecie. Jednak- jak zaznacza- Radosław Wójcik, nadesłane zgłoszenia świadczą o tym, że pomimo pandemii nie zaprzestano działalności na rzecz zachowania pamięci o polskich Żydach. - Otrzymaliśmy ponad sto aplikacji. Dzięki temu otrzymaliśmy dowód na to, że działalność na rzecz pamięci nadal dzieje się w społecznościach lokalnych a nawet się rozwija - powiedział Radosław Wójcik.

Nominację do Nagrody POLIN 2021 otrzymali: Urszula Antosz-Rekucka, Marek Chmielewski, Józef Gucwa, Inga Marczyńska, Dariusz Popiela oraz Urszula Rybicka.

Historię działalności nominowanych można znaleźć na stronie internetowej polin.pl.

Gala wręczenia Nagrody Polin 2021 odbędzie się w mediach społecznościowych muzeum 30 listopada.


IAR/dad

Obraz Caravaggia na Zamku Królewskim w Warszawie

12.11.2021 11:33
"Chłopiec gryziony przez jaszczurkę" – obraz pędzla Michelangela Merisiego, zwanego Caravaggiem - prezentowany jest na wystawie „Caravaggio i inni mistrzowie”.

Lwów: obchody 103. rocznicy Święta Niepodległości Polski

12.11.2021 12:36
We Lwowie uczczono 103. rocznicę Święta Niepodległości Polski. Pierwsza część uroczystości odbyła się w katedrze łacińskiej, a druga na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Ze względu na ograniczenia pandemiczne, tegoroczne obchody były skromniejsze.

USA ostrzegają UE, że Rosja może planować inwazję na Ukrainę

12.11.2021 13:45
USA uważnie obserwują koncentrację rosyjskiego wojska na granicy z Ukrainą, a przedstawiciele amerykańskiej administracji ostrzegli swoich europejskich kolegów, że Moskwa może rozważać inwazję na Ukrainę - informuje w czwartek Bloomberg, opierając się na swoich źródłach.