X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie Radio uhonorowało Agnieszkę Duczmal Diamentową Batutą

16.11.2021 14:09
Światowej sławy dyrygentka i założycielka Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus" otrzymała Diamentową Batutę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dyrygentury, rozsławianie polskiej muzyki za granicą i za przybliżanie jej słuchaczom.
Audio
  • Diamentowa Batuta dla Agnieszki Duczmal - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Agnieszka Duczmal
Agnieszka DuczmalFoto: Cezary Piwowarski

Agnieszka Duczmal podkreśliła, że wręczenie nagrody to dla niej zaszczytny moment. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową powiedziała, że czuje się wspaniale. - "Bardzo podniośle i szczęśliwie. To wielki zaszczyt być w ten sposób wyróżnionym. To jak medal Herberta von Karajana" – stwierdziła laureatka nagrody.

Uroczystości w Studiu Koncertowym imienia Witolda Lutosławskiego towarzyszył występ Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus" pod dyrekcją laureatki. Dyrygentka zaprezentowała najważniejsze dzieła ze swojej ponad 50-letniej kariery.

Agnieszka Duczmal jeszcze w czasie studiów, w 1968 roku, utworzyła Orkiestrę Kameralną, przekształconą w 1977 roku w zespół Polskiego Radia i Telewizji, a od 1988 roku występującą pod nazwą Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus". Wraz z kierowanym przez siebie zespołem wybitna dyrygentka brała udział w wielu festiwalach europejskich, w tym w Warszawskiej Jesieni, występowała także w obu Amerykach oraz krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Koncertowała między innymi z Marthą Argerich, Mischą Maiskym i Henrykiem Szeryngiem. Zespół pod jej batutą nagrał ponad 50 płyt dla polskich i zagranicznych wytwórni.

IAR/ep

 

 

Sukcesy polskiej kinematografii w Czechach

15.11.2021 15:43
Polscy filmowcy zdominowali w stolicy Czech dwa odbywające się w ostatnich dniach festiwale: „Niezłomni i Ofiarowani“ oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3KinoFest.

Ruszyła 21. edycja akcji „Szlachetna Paczka”. Pomoc do potrzebujących dotrze w połowie grudnia

15.11.2021 15:47
Pomysł jest prosty: potrzebujący pomocy zgłaszają swoje potrzeby, a ludzie, którzy chcą pomóc, ze specjalnej bazy wybierają konkretną rodzinę i spełniają jej marzenia.

Wkrótce rusza 12. Festiwal Polskich Filmów w Kanadzie

16.11.2021 11:18
12. Festiwal Filmów Polskich odbędzie się od 19 do 22 listopada 2021 w Toronto w kinie Revue.

Siódma edycja Play Poland Film Festival w Wielkiej Brytanii

16.11.2021 14:45
Po kilkuletniej przerwie popularny i zasłużony dla promocji kultury polskiej w Wielkiej Brytanii festiwal ponownie zagościł na mapie wydarzeń kulturalnych.