X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"#starapaka NO. 3". Autobiografia polskiego komandosa

22.10.2021 17:38
Krystian Wójcik „Wójo” swoją przygodę z wojskiem rozpoczynał w Harcerskim Kole Lotniczym „Trawers”, ale marzył o tym, by zostać komandosem. W 2001 r. w październiku trafił do wymarzonej Jednostki Wojskowej 4101 w Lublińcu.
Audio
  • Krystian "Wójo" Wójcik o swojej książce "#starapaka NO. 3" [POSŁUCHAJ]
Okładka książki starapaka NO.3
Okładka książki "#starapaka NO.3"Materiały promocyjne wydawnictwa Bellona

Przez 17 lat służył najpierw w 1 Pułku Specjalnym Komandosów, później w Jednostce Wojskowej Komandosów i realizował marzenie o bojowych oraz szkoleniowych pododdziałach jednostki.

Ponad 2,5 roku spędził w strefach działań wojennych w Iraku i Afganistanie. Brał udział w wielu operacjach specjalnych skierowanych przeciwko światowemu terroryzmowi, za które Prezydent RP wyróżnił go Krzyżem Wojskowym. Oprócz misji wojennych odbył wiele szkoleń i treningów w różnych częściach świata i strefach klimatycznych.

Obecnie, w otoczeniu gór, oddaje się swoim pasjom i przekazuje swoje doświadczenia górsko-wojskowe kolejnym pokoleniom młodych pasjonatów w szczególności z organizacji militarnych i survivalowych.

Jego pierwsza książka, zatytułowana "#starapaka NO. 3", to kronika jego wojskowej kariery - od poboru, przez szkolenia i treningi, utarczki z przełożonymi czy żandarmerią wojskową, aż po fronty Iraku czy Afganistanu. Autor opisuje zarówno kulisy wydarzeń bojowych w Karbali, jak i działalność szkoleniową, którą prowadzili za granicą polscy żołnierze jednostek specjalnych.

Z Krystianem Wójcikiem rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: wojsko Irak Afganistan