X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dni Stanisława Lema w Norwegii. O twórczości pisarza debatowano w Oslo

05.10.2021 14:12
Z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza w Litteratur på Blå w Oslo, przy wsparciu Ambasady RP w Oslo, zorganizowany został cykl debat poświęcony twórczości tego wybitnego pisarza science-fiction.
Dni Stanisława Lema w Norwegii
Dni Stanisława Lema w NorwegiiTwitter/PLinNorway

Uczestnicy panelów i zgromadzona publiczność dyskutowali między innymi na temat adaptacji filmowych "Solaris" oraz wizji Solaris w sztukach wizualnych i performatywnych.

Czytano też fragmenty tej powieści, która w bieżącym roku w nowym przekładzie (po raz pierwszy bezpośrednio z języka polskiego) ukazała się na norweskim rynku wydawniczym. Porównywano również twórczość Stanisława Lema i Philipa Dicka.

Zastanawiano się także nad tym czym jest globalna fikcja klimatyczna i rozmawiano na temat trendów obecnych w nowej norweskiej fantastyce naukowej.

Stanisław Lem jest czołowym przedstawicielem polskiej fantastyki naukowej, filozof, futurolog i eseista, w swoim dorobku ma również powieści realistyczne i teksty satyryczne.


Źródło: Ambasada RP w Oslo/ho

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier ściągnął do łódzkiej Atlas Areny tłumy fanów

04.10.2021 18:00
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier pierwszy raz od dwóch lat odbył się z osobistym udziałem gości i publiczności.

"Język polski otwiera". Rusza 3. edycja kampanii #KtoTyJesteś

05.10.2021 12:51
Dlaczego warto uczyć się i pielęgnować znajomość języka polskiego? Jakie możliwości przed młodymi ludźmi otwiera dwujęzyczność? To tematy przewodnie 3. kampanii społecznej #KtoTyJesteś. W tym roku działania będą adresowane przede wszystkim do mniejszości polskiej na Litwie, Łotwie, Ukrainie, w Mołdawii, Estonii, Rosji oraz w Czechach. Organizatorem akcji jest Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Polonia w Kaliningradzie: chcemy dzielić się polską tradycją z Rosjanami

05.10.2021 11:18
Polonia w Kaliningradzie uważa za swą misję dzielenie się polską tradycją z Rosjanami - mówi szefowa tamtejszej organizacji polonijnej Elena Rogaczykowa. Za promowanie kultury polskiej w regionie podziękował Polonii ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski.