X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kolejna edycja kampanii BohaterON. Organizatorzy zachęcają do wysyłania kartek z życzeniami do powstańców

31.07.2021 10:00
Przed 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego po raz kolejny organizatorzy kampanii zachęcają do wysyłania kartek z życzeniami do powstańców. 
Audio
  • Rozmowa z Agnieszką Łesiuk-Krajewską [posłuchaj]
Agnieszka Łesiuk-Krajewska
Agnieszka Łesiuk-KrajewskaFoto: Włodzimierz Harmatiuk/PRdZ

Wysyłając kartkę za pośrednictwem strony www.bohateron.pl będzie można okazać pamięć Powstańcom Warszawskim, ale też wesprzeć ich kwotą 10, 50, bądź 100 złotych. Wysłana drogą elektroniczną kartka jest odpłatna, a środki tak zebrane przekazane zostaną powstańcom

Oprócz wysyłania kartek częścią akcji są też Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Jest to wyróżnienie osób, firm i instytucji, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918-1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną od 1 stycznia 2020 r. do 31 lipca 2021 r. Laureatów w każdej z siedmiu kategorii - instytucja, firma, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit, pasjonat i dziennikarz - wybierze Kapituła Nagrody złożona z przedstawicieli polskiego rządu, środowisk kombatanckich, historyków i ambasadorów kampanii BohaterON - włącz historię!. W kapitule Nagrody BohaterON-y zasiada Prezes Zarządu Polskiego Radia  Agnieszka Kamińska.

- Ludzie, którzy tworzyli naszą historię, są najważniejsi – mówi pomysłodawczyni i organizatorka kampanii BohaterON Agnieszka Łesiuk-Krajewska. - Mam nadzieję, że dzięki takim akcjom nasi bohaterowie czują się mniej samotni – dodaje w rozmowie z Ewą Plisiecką.