X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska Agencja Kosmiczna uczci Rok Stanisława Lema

30.04.2021 12:15
Wraz z Instytutem Przyszłości im. Stanisława Lema Polska Agencja Kosmiczna włącza się w obchody roku najwybitniejszego polskiego pisarza science fiction, filozofa i futorologa. 
Audio
  • Rozmowa z prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Domena Publiczna

Jednym z patronów roku 2021 jest Stanisław Lem, mający do dziś rzesze wielbicieli w Polsce i zarazem jeden z najbardziej rozpoznawalnych za granicą polskich pisarzy.

We wrześniu minie 100 lat od jego urodzin. Wydarzenia, poświęcone jego pamięci, odbywają się pod hasłem "Widziałem przyszłość".

Rok Lema postanowiła uczcić m.in. Polska Agencja Kosmiczna POLSA.

 – Plany niestety uzależnione są od rozwoju sytuacji pandemicznej, ale mam nadzieję, że zaplanowane przez nas wydarzenia – m.in. panel lemonologiczny - odbędą się – mówi prezes Agencji prof. Grzegorz Wrochna, z którym rozmawia Ewa Plisiecka.

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki w "L’Opinion" o miejscu Polski w Europie

30.04.2021 10:27
Francuski dziennik "L’Opinion" opublikował serię artykułów na temat Święta Narodowego 3 Maja i miejsca Polski w Europie. Autorami tekstów są między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Artykuły ukazały się w ramach projektu "Opowiadamy Polskę światu" realizowanego przez Instytut Nowych Mediów.

W ponad 50. mediach na świecie teksty o Polsce z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30.04.2021 11:38
W najbliższych dniach w ponad 50. mediach na całym świecie ukażą się teksty na temat Polski. Tym razem okazją do publikacji jest 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

15 lat temu zmarł ojciec Marian Żelazek, opiekun trędowatych w Indiach

30.04.2021 11:49
Ojciec Marian Żelazek, Sługa Boży Kościoła katolickiego, misjonarz werbista, opiekun trędowatych w Indiach, więzień obozów koncentracyjnych, zmarł 30 kwietnia 2006 roku.