X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W ponad 50. mediach na świecie teksty o Polsce z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30.04.2021 11:38
W najbliższych dniach w ponad 50. mediach na całym świecie ukażą się teksty na temat Polski. Tym razem okazją do publikacji jest 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Velishchuk Yevhen/shutterstock.com

Autorami tekstów są m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz polscy historycy, intelektualiści i ludzie zajmujący się ekonomią.

Publikacje ukażą się w ramach cyklu "Opowiadamy Polskę światu", w którym autorzy przedstawiają tematy ważne dla Polski i Polaków.

Michał Kłosowski szef działu projektów międzynarodowych w Instytucie Nowych Mediów zaznacza, że teksty w ramach cyklu pojawią się w najbardziej wpływowych dziennikach w danym kraju.

Teksty zostaną opublikowane m.in. we Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Niemczech, a także w Rosji i Japonii. W Rosji w dzienniku "Echo Moskwy" ukazał się już tekst prezesa IPN Jarosława Szarka. - W Japonii, która jest bardzo odległa, ale też chroniąca swoją przestrzeń narracyjną ukaże się tekst pana prezydenta Andrzeja Dudy - mówi dziennikarz.

Michał Kłosowski dodaje, że autorzy tekstów piszą o polskim umiłowaniu wolności. - Piszemy o tym, że wolność jest w naszym DNA, jest w naszych genach, właśnie na podstawie Konstytucji 3 Maja - mówi. - Piszemy o tym, że ten dokument jest bardzo głęboko w naszej polskiej świadomości i że dzięki Konstytucji 3 Maja przetrwaliśmy zawieruchy historii ostatnich praktycznie 200 lat - dodaje Michał Kłosowski.

Projekt jest prowadzony przez Instytut Nowych Mediów. Przy inicjatywnie współpracują Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Instytutu Pamięci Narodowej, KGHM Polska Miedź SA i Polska Agencja Prasowa. Wcześniejsze teksty w ramach "Opowiadamy Polskę światu" dotyczyły m.in. Bitwy Warszawskiej, rocznicy wybuchu II wojny światowej, wyzwolenia Auschwitz, urodzin św. Jana Pawła II.

IAR/dad

Szef MSZ: w naszym interesie jest jak najbliższa integracja krajów Partnerstwa Wschodniego z UE

30.04.2021 08:53
W naszym długoterminowym i strategicznym interesie leży jak najbliższa integracja krajów Partnerstwa Wschodniego z Unią Europejską - powiedział szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau podczas wideokonferencji z udziałem m.in. szefów MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego.

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki w "L’Opinion" o miejscu Polski w Europie

30.04.2021 10:27
Francuski dziennik "L’Opinion" opublikował serię artykułów na temat Święta Narodowego 3 Maja i miejsca Polski w Europie. Autorami tekstów są między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Artykuły ukazały się w ramach projektu "Opowiadamy Polskę światu" realizowanego przez Instytut Nowych Mediów.