X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach "Echa Katynia"

15.04.2021 11:42
II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach zorganizowany online przez Instytut Pamięci Narodowej potrwa od 15. do 18. kwietnia
Audio
  • Festiwal filmowy "Echa Katynia" - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Festiwal Echa Katynia
Festiwal "Echa Katynia" Foto: materiały prasowe IPN

W programie festiwalu - ponad 20 filmów z całego świata, debaty, spotkania i warsztaty.  -  Chcemy, by prawda o Katyniu docierała do jak najszerszej rzeszy ludzi – mówi prezes IPN Jarosław Szarek. Dyrektor Biura Edukacji IPN Adam Hlebowicz wyjaśnia, że ideą festiwalu jest ukazanie jakie piętno na społeczeństwach odcisnęły totalitaryzmy w czasie i po II wojnie światowej, wydarzenie ma też wskazać współczesne zagrożenia.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną bardzo różnorodne filmy. Jak mówi Adam Hlebowicz, przeważają dokumenty, są animacje i pełnometrażowe filmy fabularne. Swoje produkcje nadesłali głównie twórcy z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, które szczególnie mocno dotknęła zarówno okupacja niemiecka jak i sowiecka. - W ich filmach pojawia się zagadnienie i opresji brunatnej, i czerwonej, a twórcy filmowi podejmują te tematy i mierzą się z nimi w sposób bardzo ciekawy – zauważa Adam Hlebowicz.

Podczas Festiwalu odbędzie się kilka warsztatów, które będą poświęcone tematom: co można wydobyć z archiwów oraz co można znaleźć i wydobyć z archiwum IPN. Odbędą się także dyskusje poświęcone m.in. filmowi historycznemu i nowoczesnej edukacji za pomocą multimediów.  

II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach "Echa Katynia" potrwa do 18 kwietnia. Filmy można oglądać za darmo po wcześniejszej rejestracji na stronie totalitaryzmy.pl, tam też znajduje się cały program imprezy.

IAR/ep

Polacy wśród finalistów konkursu "Litewska fotografia prasowa 2021"

14.04.2021 17:01
Nasi rodacy znaleźli się wśród finalistów konkursu "Litewska fotografia prasowa 2021". Do finału trafił znany na Litwie fotograf ze Stargardu Bartosz Frątczak, wśród nominowanych jest też Polak z Wilna, fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej Waldemar Dowejko.

Prof. Joshua Zimmerman: rola grup AK w pomaganiu Żydom większa, niż było wiadomo w świecie anglojęzycznym

15.04.2021 10:16
Grupy AK odegrały większą rolę w udzielaniu pomocy Żydom, niż to było wcześniej znane w świecie anglojęzycznym - mówił prof. Joshua Zimmerman podczas seminarium pt. "Polskie podziemie i Żydzi”, zorganizowanego online w środę przez Instytut Pileckiego w Berlinie.

Granty Interwencyjne NAWA. Trwa nabór wniosków w drugiej edycji programu

15.04.2021 11:38
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza drugą edycję programu Granty Interwencyjne NAWA. W programie dofinansowanie nawet do 300 tys. zł otrzymają projekty naukowców, których realizacja przyczyni się do rozwiązania bieżących, kluczowych dla społeczeństwa, problemów naukowych.