X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Instytut Polski w Tel Awiwie z sukcesem promuje język polski w Izraelu

12.04.2021 11:00
Już od ponad dwudziestu lat Instytut Polski jest ważnym partnerem wiodących izraelskich instytucji kulturalnych. Inicjuje warsztaty, profesjonalne wycieczki i spotkania twórców izraelskich i polskich w celu prowadzenia dialogu międzykulturowego i zbliżenia obu społeczeństw.
Audio
  • Promocja języka polskiego i kultury polskiej w Izraelu. Z Katarzyną Dzierżawską, dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie i Agatą Krizevski z Instytutu rozmawiał Przemysław Pawełek [POSŁUCHAJ]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneGlowimages/East News

Izrael, ze względu na historyczne relacje z Polską, ma szczególne znaczenie dla promocji języka polskiego i polskiej kultury.

W Izraelu nie ma studiów polonistycznych ani polonoznawczych, za to na trzech największych uczelniach: w Tel Awiwie, Jerozolimie i Hajfie odbywają się lektoraty języka polskiego organizowane przy współpracy z Instytutem Polskim w Tel Awiwie.

Instytut Polski wspiera także specjalne lektoraty dla izraelskich przewodników i edukatorów młodzieży izraelskiej, którzy jeszcze przed pandemią koronawirusa, wyjeżdżali corocznie do Polski w ramach historyczno-edukacyjnych programów śladami Zagłady oraz życia żydowskiego w Polsce.

Pod patronatem Instytutu Polskiego w Tel Awiwie odbywają się także kursy języka polskiego dla szerokiego grona odbiorców.

Instytut Polski proponuje specjalną ofertę tym obywatelom Izraela, którzy chcą poznać albo przypomnieć sobie język polski i poznać polską kulturę.

W celu zaprezentowania współczesnej kultury polskiej Instytut Polski w Tel Awiwie inicjuje i wspiera różnorodne wydarzenia ze wszystkich dziedzin edukacji i sztuki: kino, sztuki wizualne, muzyka, design, taniec i teatr.

Od 2000 roku Instytut Polski jest ważnym partnerem wiodących izraelskich instytucji kulturalnych. Inicjuje warsztaty, profesjonalne wycieczki i spotkania twórców izraelskich i polskich w celu prowadzenia dialogu międzykulturowego i zbliżenia obu społeczeństw. Ponadto Instytut Polski oferuje dostęp do bogatej biblioteki książek i filmów z Polski.

Z Katarzyną Dzierżawską, dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie i Agatą Krizevski z Instytutu rozmawiał Przemysław Pawełek.

Audycję zrealizowała Magdalena Górecka-Balcer.