X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wystawa "Arcydzieła z Watykanu" na Zamku Królewskim w Warszawie dostępna online

07.04.2021 13:45
Ekspozycja prezentująca siedem obrazów z Muzeów Watykańskich po zniesieniu ograniczeń będzie dostępna dla publiczności do 13 czerwca.
Audio
  • Prezentacja siedmiu arcydzieł z Muzeów Watykańskich zamyka zainaugurowane w 2020 roku obchody 100. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. Rozmowa z Beatą Gadomską, kuratorką wystawy [posłuchaj]
Wystawa Arcydzieła z Watykanu
Wystawa "Arcydzieła z Watykanu" Foto: materiały prasowe

Prezentacja siedmiu arcydzieł z Muzeów Watykańskich zamyka zainaugurowane w 2020 roku obchody 100. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II.

Koncepcję ekspozycji oparto na opowieści biograficznej Karola Wojtyły i późniejszym papieskim nauczaniu, skierowanym do Polaków podczas pielgrzymek Ojca Świętego do ojczyzny. Na wystawie – obok arcydzieł z Watykanu - zgromadzono także pamiątki związane z Karolem Wojtyłą. Prezentowane są dzieła sztuki: obrazy, rzeźby, przedmioty kultu, które były papieskimi darami dla Polski i te, które mu ofiarowywano.

Wystawę "Arcydzieła z Watykanu" podzielono na cztery części, do których prowadzą symboliczne bramy. Pierwszą część, zatytułowaną Powołanie, otwiera brama w kształcie krzyża, za którą Karol Wojtyła odkrywa przed widzem drogę swojego powołania i kapłaństwa. Druga brama, z wyobrażeniem kluczy, wprowadza w czas posługi papieskiej Jana Pawła II, za trzecią - w kształcie kopuły Bazyliki św. Piotra znajduje się sekwencja - W kręgu sztuki Watykanu. Wystawę zamyka brama z symbolem gołębicy o tytule Testament, za którą znajdują się m.in. relikwiarze św. Jana Pawła II i XIV-wieczny obraz Simone Martiniego Anioł.

- Wśród obrazów, prezentowanych na Zamku, są dwa szczególnie związane z tematyką śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – mówi, w rozmowie z Ewą Plisiecką, kuratorka wystawy Beata Gadomska.