X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Smaki kulinarnego dziedzictwa. Konkurs Narodowego Instytutu Dziedzictwa

02.03.2021 13:03
Ruszył nabór do VII edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego „ZABYTKOMANIA”. Tegoroczne hasło to „Przepis na dziedzictwo”.  
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Tegoroczna odsłona konkursu zorganizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa zabiera nas w podróż pełną dawnych smaków, tradycji kulinarnych i związanych z nimi historii. Organizatorzy czekają na filmy prezentujące  zabytkowe obiekty – stare piekarnie, mleczarnie czy masarnie, budynki które pełniły funkcje cukierni, karczm czy sklepów z żywnością.

Celem konkursu jest promowanie dóbr kultury, nauki i sztuki – zarówno materialnego, jak i niematerialnego dorobku poprzednich pokoleń. Dziedzictwo niematerialne to tradycje kulinarne, zachowane przepisy, stare książki kucharskie, oryginalne receptury kuchni lokalnej i regionalnej.

Prace konkursowe powinny odnosić się do osobistych przeżyć, emocji związanych z odkrywaniem dziedzictwa kulinarnego, przedstawiać osoby, które kultywują tradycyjną kuchnię regionalną oraz tworzą według starych, oryginalnych receptur.

Termin składania zgłoszeń mija 30 czerwca 2021 r.

Do wzięcia udziału w konkursie "ZABYTKOMANIA" zaprasza Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Rozmawia z nim Ewa Plisiecka.

85 lat Polskiego Radia dla Zagranicy. Historia i współczesność

01.03.2021 17:09
Polskie Radio dla Zagranicy świętuje swoje 85. urodziny. Z tej okazji antena Polskiego Radia, nadająca w sześciu językach, zaprasza na specjalne jubileuszowe audycje. 

211 lat temu urodził się Fryderyk Chopin

01.03.2021 12:24
Wybitny polski kompozytor, którego koncerty, nokturny i polonezy na trwałe weszły do kanonu światowej muzyki, przyszedł na świat 1 marca 1810 roku w Żelazowej Woli.

Już 85 lat Polskie Radio dla Zagranicy przekazuje słuchaczom informacje z kraju i ze świata

01.03.2021 13:45
Zagraniczni korespondenci Polskiego Radia dla Zagranicy docierają do polskich środowisk na Wschodzie, przekazują też wiadomości o polonijnych wydarzeniach zza oceanu. Zapraszamy do wysłuchania refleksji Wojciecha Jankowskiego, Eugeniusza Sało, Piotra Orłowskiego i Kamila Zalewskiego.

Młodzi historycy z Wilna zaprezentowali książkę o miasteczku, w którym urodził się Tadeusz Konwicki

02.03.2021 09:44
Młodzi polscy historycy z Wilna Albert Wołk i Tomasz Bożerocki zaprezentowali książkę poświęconą historii Nowej Wilejki. Ponad jedna trzecia mieszkańców tej dzielnicy litewskiej stolicy to Polacy. Przed wojną w Nowej Wilejce znajdował się Garnizon Wojska Polskiego.