X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Iga Świątek i Robert Lewandowski nagrodzeni przez PKOl

20.01.2021 09:00
Zostali oni laureatami Wielkiej Honorowej Nagrody im. Piotra Nurowskiego za rok 2020, wręczonej podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej.
Audio
  • Polscy sportowcy nagrodzeni przez PKOl - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Polscy sportowcy nagrodzeni przez PKOl
Polscy sportowcy nagrodzeni przez PKOlFoto: materiały prasowe/PKOl

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej, które odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie, było okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń w polskim sporcie w 2020 roku, naznaczonym zmaganiami z koronawirusem. Właśnie z powodu pandemii tym razem spotkanie przeprowadzone zostało w formie "online", a do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego zaproszonych zostało tyko kilkudziesięciu gości.

Laureatami Wielkiej Honorowej Nagrody im. Piotra Nurowskiego za rok 2020 zostali tenisistka Iga Świątek i piłkarz Robert Lewandowski. Jako trenera wyróżniono szkoleniowca Świątek, Piotra Sierzputowskiego.

Robert Lewandowski za wyróżnienie dziękował w specjalnym nagraniu, przesłanym organizatorom gali. Nagrodę PKOl odebrała w jego imieniu jego mama Iwona Lewandowska. Z kolei tenisistka Iga Świątek od kilku dni przebywa w Melbourne, gdzie przechodzi kwarantannę przed Australian Open. Triumfatorka ubiegłorocznego French Open odebrała nagrodę przed wylotem do Australii.

W Noworocznym Spotkaniu Rodziny Olimpijskiej online wziął udział Andrzej Duda. Polski prezydent podziękował sportowcom którzy trenują, kontynuując przygotowania do zawodów mimo niepewności spowodowanej przez pandemię. Sytuacja jest wyjątkowa, przesunięcie Igrzysk Olimpijskich nie ma precedensu – mówił Andrzej Duda. Prezydent wierzy, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w tym roku i zapewnił, że będzie kibicował naszym reprezentantom.

Ambasador Japonii w Polsce Miyajima Akio przypomniał, że rząd Kraju Kwitnącej Wiśni jest zdeterminowany, by kontynuować przygotowania i starania o to, by igrzyska w Tokio odbyły się zgodnie z planem. Jak dodał, mają one być dowodem na to, że ludzkość pokona koronawirusa.

Podczas poniedziałkowego spotkania Polski Komitet Olimpijski przyznał też, jak co roku, nagrody "Nadziei Olimpijskich imienia Eugeniusza Pietrasika" dla młodych sportowców i ich opiekunów. Otrzymali je: Iga Świątek i biathlonista Marcin Zawół. Za osiągnięcia sportowe podziękowano również kajakarce Beacie Rosolskiej i łyżwiarce szybkiej Luizie Złotkowskiej, które w 2020 roku zakończyły kariery sportowe.

IAR/ep