X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zbliża się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

01.12.2020 16:55
45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w tym roku z powodu pandemii koronawirusa odbędzie się online. Rozpocznie się 8 grudnia.
Audio
  • 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni [POSŁUCHAJ]
45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w GdyniMateriały organizatora

Dyrektor Festiwalu Leszek Kopeć mówił podczas konferencji prasowej, że przygotowanie tegorocznego Festiwalu było ogromnym wyzwaniem, a jego formuła online nie spełnia idei, jaka temu wydarzeniu zawsze przyświecała. "Nie jestem szczęśliwy z powodu formuły online Festiwalu, którego główną cechą jest klimat, chęć spotkania się, rozmów, bezpośredniego kontaktu. To wszystko powoduje, że wersja wirtualna nie spełnia takich oczekiwań, choćbyśmy nie wiem jak sobie wmawiali".

Dyrektor Kopeć zapewnił, że od razu po ponownym otwarciu kin do wielu miast dotrą filmy pokazywane w ramach konkursów tegorocznego festiwalu - tak, by jak najwięcej osób mogło poznać najnowsze polskie produkcje.

Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski podkreślał, że zorganizowanie 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest niezwykle ważne dla polskiego kina. "To Festiwal symbol, który po pierwsze odpowiada [na pytanie o to], gdzie jest polska kinematografia, daje możliwość zapoznania się z dorobkiem ostatniego roku. Odwołanie Festiwalu byłoby bardzo złym komunikatem i czymś, co mogłoby przyczynić się do pogorszenia atmosfery czy odebrania motywacji" - mówił Śmigulski.

Dyrektor artystyczny Festiwalu Tomasz Kolankiewicz podkreślał, że choć z powodu formuły online dostępność filmów festiwalowych będzie ograniczona, to niezwykle ważne jest, by został zaprezentowany dorobek polskich filmowców z ostatniego roku. "Zależy nam na tym, żeby przyznać nagrody, żeby te filmy wypromować, zapowiedzieć publiczności, na co mogą się szykować, kiedy kina zostaną odmrożone. Z reguły było tak, że część filmów prezentowana w Gdyni jeszcze nie miała swoich premier, a kiedy wchodziła do kin, to już z tymi informacjami - laureat Złotych Lwów, laureat Srebrnych Lwów i tak dalej". Dyrektor Kolankiewicz dodał, że "niesłychanie istotne jest zachowanie ciągłości tej imprezy, bo to Festiwal, który przez 47 lat od powstania tylko dwukrotnie się nie odbył. To było w stanie wojennym".

Na tegorocznym 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w Konkursie Głównym znalazło się 14 filmów w tym cztery pełnometrażowe debiuty reżyserskie i sześć drugich filmów reżyserów. Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych zakwalifikowało się 27 tytułów wyprodukowanych przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów, a także w ramach programu "30 minut" Studia Munka - Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

W trzeciej tegorocznej sekcji konkursowej, Konkursie Filmów Mikrobudżetowych, znalazły się filmy zakwalifikowane zgodnie z zasadami Programu Operacyjnego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej "Produkcja filmowa".

Podczas festiwalu zaplanowano online spotkania z twórcami filmów, koncerty i debaty poświęcone polskiemu kinu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.festiwalgdynia.pl.

IAR/PP

Zobacz więcej na temat: FILM KULTURA