X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

3. Festiwal Filmów Polskich "Wisła" w Kazachstanie - do 4 grudnia

27.11.2020 15:25
"Boże Ciało" Jana Komasy, "Pan T." Marcina Krzyształowicza oraz "Żelazny most" Moniki Jordan-Młodzianowskiej - m.in. te produkcje można obejrzeć podczas odbywającego się w kazachskim Nur-Sułtanie 3. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła". Impreza potrwa do 4 grudnia.
Fotos z filmu Boże Ciało Jana Komasy
Fotos z filmu "Boże Ciało" Jana Komasymat. promocyjne

Festiwal "Wisła" to wydarzenie prezentujące najnowsze polskie filmy, które były nagradzane na polskich oraz zagranicznych festiwalach filmowych i które podbiły serca widzów.

Добрый день! Посмотрите в каком прекрасном пространстве зрители знакомятся с польским кино в Розе Хутор! Фестиваль...

Opublikowany przez Polish Film Festival "Vistula"/ Festiwal "Wisła" Piątek, 27 listopada 2020

Piątek

W piątek festiwal otworzy pokaz "Pana T." Marcina Krzyształowicza. Akcja opowieści rozgrywa się w Warszawie na początku lat 50. XX w. Tytułowym bohaterem jest uznany pisarz (grany przez Pawła Wilczaka), który mieszka w hotelu dla literatów i zarabia na życie, udzielając korepetycji. Jedną z jego uczennic jest maturzystka, z którą łączy go romans. Pewnego dnia sąsiadem pisarza zostaje pochodzący z prowincji chłopak, który chciałby zostać dziennikarzem. Pan T. staje się dla niego mistrzem. Tymczasem władze zaczynają podejrzewać pisarza o plan wysadzenia w powietrze Pałacu Kultury i Nauki, a Urząd Bezpieczeństwa zaczyna go śledzić.

Sobota

Na sobotę zaplanowano projekcje komedii "Podatek od miłości" Bartłomieja Ignaciuka o inspektor zakochanej w domniemanym oszuście podatkowym i dramatu "Żelazny most" Moniki Jordan-Młodzianowskiej poruszającego kwestię trudnej relacji miłosnej. Tego samego dnia pokazana zostanie także "Supernova" Bartosza Kruhlika, film o polityku, który zostaje sprawcą wypadku drogowego.

Niedziela

W niedzielę publiczność będzie mogła obejrzeć "Zgniłe uszy" Piotra Dylewskiego o relacjach pełnych strachu i zwątpienia oraz dokument "O zwierzętach i ludziach" Łukasza Czajki opisujący historię małżeństwa Jana i Antoniny Żabińskich, długoletnich opiekunów warszawskiego zoo. Zaplanowano też pokazy "Dnia czekolady" Jacka Bławuta i nominowanego do Europejskich Nagród Filmowych "Bożego Ciała" Jana Komasy, czyli opowieści o dwudziestoletnim Danielu (Bartosz Bielenia), który po wyjściu z zakładu poprawczego zostaje omyłkowo wzięty za księdza.

Добрый день! Посмотрите в каком прекрасном пространстве зрители знакомятся с польским кино в Розе Хутор! Фестиваль...

Opublikowany przez Polish Film Festival "Vistula"/ Festiwal "Wisła" Piątek, 27 listopada 2020

Organizatorzy zapraszają także na projekcje dwóch bloków krótkometrażowych - Studia Munka i Bloku filmów krótkometrażowych studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Festiwalowi towarzyszyć będą m.in. premiera animacji "Adolf Januszkiewicz", spotkanie literackie "Ze stron powieści - na ekrany filmowe", wykład "Portret artysty w kinematografii polskiej" oraz wystawa fotograficzna "Ikony polskiego kina".

Impreza potrwa do piątku 4 grudnia. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: http://www.festiwalwisla.pl/kazachstan/2020/main.

Zobacz więcej na temat: Kazachstan