X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie filmy nagrodzone na 56. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym

24.10.2020 10:08
Polacy nagrodzeni podczas 56. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago. Wśród laureatów znalazły się dwa obrazy, nad którymi pracowali nasi filmowcy
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/doomu

Zwycięzcą festiwalu został "Sweat" Magnusa von Horna. Szwedzki reżyser jest absolwentem i wykładowcą Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego film jest opowieścią o celebrytce mediów społecznościowych, która publikuje każdy szczegół życia swojego i swych najbliższych. Główną rolę w produkcji nagrodzonej statuetką Złotego Hugo zagrała Magdalena Koleśnik. Nagrodę za scenografię przyznano Jagnie Dobesz

W kategorii krótkometrażowego filmu dokumentalnego zwyciężył ‘’We have one heart’’. Bohater stara się odtworzyć losy zmarłej matki i jej miłości do mieszkającego w Iraku Kurda, który jest jego ojcem. Obraz jest animowaną historią o pamięci, utracie i poszukiwaniu korzeni.
"To wielkie wyróżnienie. Mamy szansę znaleźć się na tak zwanej shortliście oscarowej. Ten festiwal należy do grupy imprez, które pozwalają ubiegać się o to." - powiedziała Polskiemu Radiu Katarzyna Warzecha, reżyser filmu. 

56. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chicago ze względu na pandemię koronawirusa odbywał się w formie hybrydowej.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: FILM film polski