X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus"

10.10.2020 16:15
Dzień Papieski obchodzony jest co roku w niedzielę, poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża – w tym roku hasłem jest „Totus Tuus”.
Audio
  • Rozmowa z Wiktorią Urban i Hubertem Szczypkiem [posłuchaj]
Wiktoria Urban i Hubert Szczypek w studiu PRdZ
Wiktoria Urban i Hubert Szczypek w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Nad przebiegiem obchodów czuwa Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Podczas Dnia Papieskiego – oprócz wielu wydarzeń kulturalnych, które mają upamiętnić naukę papieża-Polaka i przypomnieć jego nauczanie - odbywa się zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Z jej wsparcia korzysta rocznie 2 tys. osób z całej Polski. Stypendium, które można otrzymać już w VII klasie szkoły podstawowej wypłacane jest aż do zakończenia studiów.

Z Polką z Grecji Wiktorią Urban, która dzięki stypendium może studiować w Polsce, oraz z rzecznikiem prasowym Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i byłym stypendystą Hubertem Szczypkiem rozmawia Ewa Plisiecka.